Mikołajki miejskie w Tychach

Plac Baczyńskiego, Tychy mapa

niedziela 04.12.2016

impreza mikolajkowa dla dzieci lodz

W niedzielę, 4 grudnia w godz. 15:00-19:00 warto przyjść na Plac Baczyńskiego, gdzie odbędą się Miejskie Mikołajki. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w Domku Św. Mikołaja, w kącikach plastycznych czy kulinarnym każde dziecko będzie mogło ozdobić wybraną przez siebie świąteczną figurkę, udekorować kartki, wykonać świąteczny stroik czy udekorować pierniki. Dla najmłodszych zaplanowano spektakl “Historia wesołego bałwanka”, podróż świąteczną kolejką, nie zabraknie również tego na którego wszyscy czekają – Św. Mikołaja, który będzie rozdawać prezenty.

Program Miejskich Mikołajek 2016

godz. 15:00-19:00 – Warsztaty w domku Św. Mikołaja – liczne atrakcje w Fabryce Ozdób Św. Mikołaja i Fabryce Słodkości
– Kącik plastyczny “Ozdabianie figurek gipsowych” – każde dziecko będzie mogło ozdobić farbami i brokatem wybraną przez siebie świąteczną figurkę, a później zawiesić ją na kokardce. Będzie to również wspaniała okazja dla rodziców, aby dołączyli do swoich pociech i wspólnie przygotowali ozdoby. Na koniec dzieci będą mogły zabrać swoją figurkę do domu.
– Kącik plastyczny “Kartki świąteczne” – dzieci będą dekorowały kartki przeróżnymi ozdobami wykorzystując przy tym szeroki wachlarz narzędzi plastycznych. W pracy będą mogli im pomagać rodzice i opiekunowie.
– Kącik plastyczny “Świąteczne stroiki” – każde dziecko będzie mogło wykonać swój świąteczny stroik z kawałków choinki lub wianków oraz wielu ozdób kojarzących się ze świętami (laski cynamonu, orzeszki, szyszki, suszone pomarańcze itp.). Do tego dodamy śliczną czerwoną kokardę i stroik stanie się piękną ozdobą każdego domu.
– Kącik kulinarny “Świąteczne pierniki” – każde dziecko będzie miało okazję udekorować przygotowane wcześniej pierniczki lukrem, różnymi posypkami, kokosem czy orzeszkami. Pierniczki pakujemy w specjalne pojemniki. Będzie to z pewnością wspaniała, słodka zabawa dla każdego malucha!

godz. 15:00-19:00 – Przybycie Św. Mikołaja i rozdawanie prezentów w Zagrodzie Św. Mikołaja z reniferami
Dzieci będą mogły wejść do sań wewnątrz zagrody w towarzystwie Świętego Mikołaja, elfa i reniferów, a nasz fotograf upamiętni tą wyjątkową chwilę zdjęciem.

godz. 15:00-19:00 – Podróż świąteczną kolejką elektryczną dla dzieci

godz. 17:00-19:00 – Spektakl dla dzieci “Historia Wesołego Bałwanka” oraz zabawy aktorów z dziecięcą publicznością.
Zabawna i wzruszająca historia braciszka i siostrzyczki, którzy ulepili podczas zimowej zabawy śmiesznego bałwanka. Doczepili mu ręce, oczy, nos i usta. Nagle w nagrodę za dzielność i odwagę w bałwanku zaczęło bić serce i stał się nowym chłopcem – towarzyszem dziecięcych zabaw. Leczył ich smutki, poruszał do zabawy i śpiewu, a przede wszystkim zachęcał do nowych marzeń. Pewnego dnia na śnieżne podwórko trafiły psotne elfy i bałwanek raz jeszcze dowiódł odwagi. Piękne kostiumy, urocze piosenki i muzyka wypełnia nasz mądry i pouczający spektakl o tym, że dobro zawsze zwycięży.
Czas trwania: 50 minut.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Mikołaj