Międzypokoleniowe i międzykulturowe warsztaty

Brochowskie Centrum Spotkań Centrum Kultury Wrocław Zachód Centrum na Kowalach mapa

sobota 04.11.2023

Międzypokoleniowe i międzykulturowe warsztaty

Szukasz ciekawych i kreatywnych zajęć dodatkowych dla Twojego dziecka? Bliskie są Ci tematy ekologiczne, dbałość o przyrodę, kontakt z naturą? Jeśli Twoje dziecko podziela te zainteresowania – zapisz je na warsztaty „Międzykulturowe ogrody i sady – integracja, edukacja, wolontariat”, które startują z końcem września na trzech wrocławskich osiedlach – Brochów, Nowy Dwór i Kowale.

Projekt łączy opowieść, sztukę, ogrodnictwo i kultury wszystkich mieszkańców Wrocławia, a skupia wokół siebie społeczność Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizatora Lelenfant – unikalnego wrocławskiego projektu o światowym zasięgu. Warsztaty prowadzić będą doświadczeni instruktorzy i instruktorki w oparciu o ideę „dzieci uczą dzieci” znani z projektu Lelenfant – Sam Alty, Joanna Bzdzion, Magdalena Celniaszek-Nykiel. Wymieniając się swoimi pomysłami, talentami, a także sięgając po różne formy sztuki i kreatywności uruchamiać będziemy własną ekspresję i komunikację pozawerbalną.

Tym razem, wspierani również przez babcie i dziadków, zamiast spektaklu powstanie zaczątek ogrodu lub sadu społecznego.

PROWADZONA JEST REKRUTACJA DO RÓWNOLEGŁEGO CYKLU WARSZTATÓW DLA SENIORÓW (zapraszamy w szczególności babcie i dziadków uczestników), a zajęcia poprowadzą Agata Fogler, Julita Lech i Witold Roy Zalewski.

Każde zajęcia wzbogacone będą o warsztaty psychologiczno-społeczne rozwijające samoświadomość, wspierające współpracę zarówno w grupie jak i międzypokoleniowo. Spotkania będą opierały się o symbolikę cyklu 4 pór roku.

W czasie warsztatów uczestnicy i uczestniczki rozwiną w sobie poprzez kulturę i sztukę kompetencje społeczne, otwartość do budowania empatycznych więzi społecznych, zwiększą poczucie własnej wartości, nauczą się jak rozpoznawać własne emocje i swój potencjał twórczy. O WARSZTATACH: Na całość warsztatów składają się 4 spotkania w weekend w godzinach 10:00 – 14:00. Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 16 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. W każdej grupie udział weźmie 15 – 20 osób.

TERMINY: BROCHÓW | Magdalena Młodzianowska – Chilmon (kontakt: magdalena.mlodzianowska@madeinbrochow.wroclaw.pl) godz. 10.00-14.00 w dniach 24.09, 7.10, 21.10, 4.11 (Sam Alty) NOWY DWÓR | Ewa Sawka (kontakt: ewa@fae-foundation.org) godz.10.00-14.00 w dniach 24.09, 7.10, 14.10, 4.11 (Joanna Bzdzion) KOWALE | Beata Trybusz (kontakt: lelenfant.kowale@gmail.com) godz. 10.00 -14.00 w dniach 24.09, 8.10, 14.10, 21.10 (Magdalena Celniaszek – Nykiel)

ZAPISY:

W celu zgłoszenia dziecka prosimy o wypełnienie formularza (osobnego dla każdego dziecka).

  • TERMINY: Od niedzieli 24.09 do 04.11.2023
  • MIEJSCE: Brochowskie Centrum Spotkań Centrum Kultury Wrocław Zachód Centrum na Kowalach
  • BILETY: Wstęp wolny
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty