Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej

Stary Rynek mapa

piątek 09.12.2016 do niedziela 11.12.2016

rzeźba lodowa

Jedenasta edycja festiwalu odbędzie się w grudniowy weekend (09-11.12.2016). W tym czasie na Starym Rynku, reprezentacyjnym punkcie miasta, na żywo będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne rzeźby. Imprezę odwiedzają najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej. W Poznaniu pojawią się w tym roku reprezentanci takich krajów, jak: Polska, Francja, Litwa, Węgry, Kanada, Szwecja,  a nawet Malezja.

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej to dwie konkurencje:

Speed Ice Carving – 10 grudnia, Scena Główna – Stary Rynek

Najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa. Powstałe rzeźby udekorują Stary Rynek.

Konkurs Główny – 11 grudnia, Stary Rynek

12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Swój niepowtarzalny klimat konkurs zawdzięcza wyjątkowemu urokowi Starego Rynku i atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie http://poznan.travel/pl/r/icefest/miedzynarodowy-festiwal-rzezby-lodowej-2016

 

źródło www.poznan.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:zima