Mały książkomaniak zaprasza – spotkanie autorskie

DK 502, Łódź, ul. Gorkiego 18
📅 poniedziałek 09.05.2016
bezpłatne
Mały książomaniak - plakat 2016

9 maja 2016 o godz. 10.00
Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Tego samego dnia o godz. 12.00 autor spotka się z Książkomaniakami ponownie, w Klubie Małego Książkomaniaka „Od deski do deski”, który powstał w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi. Klub ten w poprzedniej edycji naszych działań został Najlepszym Klubem Małego Książkomaniaka 2015!

Tomasz Trojanowski to z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Za swój debiut – Kocie historie – otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w dwóch kategoriach (za tekst i ilustracje) oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK, a Stroiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014 i został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/tomasz-trojanowski.html

Na spotkanie w Domu Kultury „502” wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału (szczególnie w przypadku większych grup szkolnych) na adres: projekt@malyksiazkomaniak.pl Zgłoszenia zostaną potwierdzone przez organizatora.

Ponadto w maju ogłosimy kolejne zadanie dla Klubów Małego Książkomaniaka ze szkół i przeszkoli, które biorą udział w naszej akcji. Tym razem zadanie zaproponuje jeden z naszych patronów medialnych. Zapraszamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do włączenia się do naszej akcji. Szczegóły: http://www.malyksiazkomaniak.pl/klub-malego-ksiazkomaniaka/zasady-uczestnictwa

Projekt dofinansowany przez Miasto Łódź oraz firmę Veolia.
Patronat medialny na przedsięwzięciem objęli:
TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Dziennik Łódzki, Miasto Dzieci i Czas Dzieci.

Czy i jak motywować dzieci

Widzewskie Domy Kultury – Dom Kultury „502”
ul. Gorkiego 18

www.wdk.pl