Maluchy w krainie dźwięku – koncerty umuzykalniające dla niemowląt i dzieci. Ruda Śląska

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej

niedziela 12.05.2019

Maluchy w krainie dźwięku - koncerty umuzykalniające dla niemowląt i dzieci. Ruda Śląska

Realizowany w ubiegłym roku w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej cykl koncertów „Maluchy w krainie dźwięku” spotkał się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem najmłodszych widzów i ich rodziców. Z tym większą przyjemnością zapraszamy na nowe, comiesięczne koncerty w kolejnym sezonie. Startujemy już 14 października!

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych matach, kocykach i poduchach maluchy z opiekunami zasiadają wspólnie z muzykami. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Na zakończenie każdego koncertu okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy.
Na pierwsze dwa koncerty zapraszamy 14 października o godz. 16.00 i 17.15 do Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Polecamy jednocześnie comiesięczny udział w całym cyklu koncertów.

Bilety w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (rodzice)
Rezerwacje: 32 2486 240, bilety@mckrudasl.pl

14 października 2018 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Dookoła świata”
4 listopada 2018 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Murzynek Bambo”
9 grudnia 2018 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Zimowo i świątecznie”
20 stycznia 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Przeboje babci i dziadka”
17 lutego 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Energetyczna Irlandia”
17 marca 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Wiosennie”
14 kwietnia 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Z przytupem na ludowo”
12 maja 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „W bajkowej krainie”

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także