Maluchy poznają Łódź

niedziela 09.08.2015

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza najmłodszych mieszkańców do udziału w poszukiwaniu piękna Łodzi. Nasze miasto wbrew powszechnej opinii jest zielone, kolorowe i bardzo ciekawe! Dzięki tym spotkaniom dzieci będą miały okazję poznać swoje miasto z innego niż codzienny punktu widzenia.

Maluchy poznają Łódź

„Choć mam niewiele lat,
Chcę poznać cały świat,
Lecz na razie mieszkam tu,
Bo ja kocham Łódź

Łódź moim miastem jest,
Ja dobrze o tym wiem (…)”

Fragment piosenki „A ja zaśpiewam Ci” – słowa i muzyka Marlena Barszczewska, wykonanie: Magdalena Barszczewska

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza do udziału w spotkaniach pokazujących piękno Łodzi przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców. Łódź wbrew powszechnej opinii jest miastem zielonym, kolorowym i bardzo ciekawym. Dzięki naszym spotkaniom dzieci będą miały okazję poznać swoje miasto z innego niż codzienny punktu widzenia. Zapraszamy do poznawania „Szlaku bajkowego”, stworów na kamienicach i łódzkiej przyrody.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Spotkania prowadzą Marta Domańska (mama) i Michał Domański (synek)

PROGRAM:

Data: 09.08.2015 godz. 11:00

Zbiórka: róg Wujaka i Gogola
Trasa: gdzie biegają wiewiórki, jakie drzewo ma koronę cierniową, dlaczego w parku rosną drzewa owocowe

Data: 13.09.2015 godz. 11:00
Zbiórka: park Źródliska I przy Palmiarni
Trasa: gdzie w gniazdku siedzi Wróbel Ćwirek, jak grube są pnie dębów, gdzie mieszkali robotnicy, którędy jeździła fabryczna kolej

Data: 11.10.2015 godz. 11:00
Zbiórka: plac Kościelny
Trasa: gdzie były pierwsze w Łodzi kościół i cmentarz, co zrobił król Władysław Jagiełło dla Łodzi, gdzie płynie Łódka

towarzystwo przyjaciół łodzi logo