Mali odkrywcy. Poranne zabawy dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy i 18 m-cy-3 latka

Concordia Design, Poznań
📅 niedziela 25.09.2016
poranne zabawy
Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Mali Odkrywcy” dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy (i jeszcze wiele, wiele innych „po”).

6-18 miesięcy
25.09.2016. Warsztaty
godz. 9.00-10.30

18 m-cy-3 latka
25.09.2016. Warsztaty
godz. 11.15-12.45

Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne opowiadanie bajek, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.

Podczas zabaw wspólnie poćwiczymy sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację. Kontakt z grupą rówieśniczą to nie tylko radość, ale też wspomaganie rozwoju zachowań społecznych i świetne przygotowanie do przedszkola (dla Maluchów i Średniaków).
Opiekunowie starszych dzieci z kolei będą mieli okazję zobaczyć, jak ich pociecha funkcjonuje w grupie. Wszyscy kreatywnie spędzimy czas
i na chwilę (niezależnie od wieku) staniemy się dziećmi. Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo.

Uwaga! Bywa, iż na warsztatach spędzamy czas na podłodze i turlamy się, dlatego poprosimy o zdjęcie lub przebranie butów przed wejściem do sali.
Nasze zabawy bywają również brudzące, więc warto wziąć coś na przebranie dla maluszków.

Będzie też przerwa na małą, zdrową przekąskę przy wspólnym stole.

Liczymy na otwarte podejście dorosłych, na aktywne uczestnictwo i obserwowanie własnego dziecka.
Dzieci uczą się przez naśladowanie i to nastawienie rodziców jest jednym z decydujących czynników radosnego warsztatu.

Zgłoszenie nieobecności na trzy dni przed warsztatami pozwala przenieść dokonaną płatność na kolejne spotkanie lub dokonać zwrotu.

Planowane kolejne spotkania:   9. i 23 października

Prowadząca: Agata Heymann.

Agata Heymann – pedagog, organizatorka i uczestniczka rozmaitych warsztatów. Cyklicznie prowadzi warsztaty “Mali odkrywcy – poranne zabawy” w Concordia Design. Współpracuje z wieloma żłobkami, przedszkolami i szkołami, organizuje urodziny i imprezy dla dzieci w każdym wieku. Animator w projektach: “Mankalowisko 2015” i „Mankalowisko 2016” (spotkania z grami logiczno-matematycznymi) i „5 zmysłów.DYSTANS” (cykl artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom niepełnosprawnym) oraz realizowanego w Domach Dziecka cyklu warsztatów: “Bajka na dzień dobry i na dobranoc”. Pomysłodawczyni i organizatorka bezpłatnych warsztatów dla kobiet JA PIERWSZA!

Prywatnie mama najfajniejszego dziecka na świecie, zachłyśnięta miastem miłośniczka natury i działkowania, konkursoholiczka.

• Cykl warsztatów sensorycznych nastawionych na rozwój wszystkich zmysłów u najmłodszych dzieci.
  • W każdych zajęciach uczestniczą również rodzice lub opiekunowie, dzięki czemu budują mocniejszą więź z dzieckiem.
  • Warsztaty mogą być traktowane jako cykl lub pojedyncze zajęcia.

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

kids@concordiadesign.pl