Mali ekolodzy w Centrum Kultury ZAMEK- recykling

Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański, Wrocław mapa

sobota 24.02.2018

15 zł

Mały ekolog – recykling

Recykling – to hasło przewodnie kolejnej edycji warsztatów edukacyjnych dla dzieci, na które zaprasza wrocławskie Centrum Kultury „Zamek”. Tym razem mali ekolodzy dowiedzą się dlaczego powtórne wykorzystanie surowców jest takie ważne oraz w jaki sposób ideę recyklingu można stosować w codziennym życiu.

Podczas zajęć skupimy się na twórczym wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, wykorzystamy też wyobraźnię, żeby przemienić puste butelki, kartonowe pudełka oraz rozmaite opakowania w przedmioty dla nas pożyteczne.

Segregacje odpadów możemy ćwiczyć  dziećmi na co dzień. Warto uczyć rozpoznawania plastiku, papieru czy szkła i ćwiczyć grupowanie śmieci oraz przyporządkowywania ich do określonych kolorów pojemników. Każdy mały krok ekologiczny, który stawiamy razem z dzieckiem, działa na korzyść kolejnych pokoleń. Na zajęcia prosimy przynieść różnorodne puste opakowania.

Spotkanie poprowadzi Aneta Sikora ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek.
Ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Natura  i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.
 
Brzdąc na Zamku „Mały ekolog – recykling”
Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław
24 lutego (sobota) godz. 11:00 i 12:30
udział: 15 zł/uczestnik, rodzice i opiekunowie – wstęp wolny
Czas trwania 60 minut
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 do 8 lat
Zapisy: strefazajec.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook

Zobacz także