Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Mali detektywi na tropie” – Dzień Dziecka w Iluzjonie

Kino Iluzjon
📅 sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016
dzien dziecka 2016 w kinie iluzjon

Uczestnicy wspólnie stworzą krótki film animowany w oparciu o napisany wcześniej przez siebie scenariusz i rozrysowany storyboard. Słowem – kluczem warsztatów będzie „śledztwo”. Na tym nie koniec dziecięcych atrakcji. Część warsztatową uzupełnią bezpłatne seanse filmów „Phantom Boy” oraz „Szatan z 7-ej klasy” opowiadające niewiarygodne przygody młodych bohaterów uwikłanych w pełne niebezpieczeństw intrygi kryminalne. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy w ramach OKA KALEJDOSKOPU – III Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Do zobaczenia!

PLAN WYDARZEŃ:

4 czerwca, godz. 10.00-14.00

WARSZTAT FILMU ANIMOWANEGO METODĄ ANIMACJI POKLATKOWEJ (STOP-MOTION), ZA POMOCĄ TECHNIK ANIMACJI PRZESTRZENNEJ (LALKOWEJ)

Uczestnicy zajęć będą mogli doświadczyć jak przedmiot z życia codziennego np. nożyczki może stać się bohaterem filmu. Dzięki warsztatom, dzieci będą miały możliwość nie tylko pogłębienia swojej wiedzy o kolejne tajniki animacji w kreowaniu ruchu postaci filmu, ale przede wszystkim zobaczą, że pozornie banalne przedmioty dnia codziennego mogą zamienić się w pełnowartościowych bohaterów. Film zrealizowany zostanie w technice animacji przestrzennej, za pomocą animacji stop-motion, z użyciem lalek oraz innych przedmiotów przystosowanych do animacji.

Prowadzenie: Daria Kopiec

Ilość osób – 20 dzieci

Cena biletu: 25 zł

Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc

Daria Kopiec – reżyserka filmowa i teatralna, realizatorka teledysków, studentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne.

4 czerwca, godz. 12.30

Szatan z 7-ej klasy” reż. Maria Kaniewska, Polska 1960 109’

W siódmej klasie wszyscy zawsze odpowiadają na piątkę, bo Adaś opracował system odpytywania przez profesora. Adam potrafi rozwikłać każdą zagadkę. Wkrótce profesor zgłasza się do niego z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tajemnicy włamania do starego pałacu. „Szatan z siódmej klasy”, z pomocą pięknej Wandy znajduje stare rękopisy i wpada na trop ukrytego skarbu. Rozpoczyna niebezpieczne poszukiwania i wyścig z grupą przestępców. Fantastyczna przygodowo-sensacyjna historia, która dzięki uwspółcześnieniu realiów i znakomitemu poczuciu humoru jest znakomitą propozycją dla każdego widza.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

5 czerwca, godz. 14.15

Phantom Boy” (Phantom Boy) reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, Francja 2015 84’

11-letni Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu z gangsterem, który przejął kontrolę nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex wykorzystują niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą.

Seanse bezpłatne, brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Odbiór wejściówek w kasie kina Iluzjon – do wyczerpania puli.

Filmy poprzedzone zostaną pokazem animacji w ramach OKA KALEJDOSKOPU – III Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci.

OKO KALEJDOSKOPU to projekt organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, którego celem jest gromadzenie unikalnej twórczości dzieci, realizujących samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów autorskie filmy animowane. Ta twórczość zasługuje na uwagę i szeroką platformę prezentacji, dlatego nadesłane na Przegląd filmy są prezentowane na dużych ekranach nie tylko w miejscu, w którym odbywa się Przegląd, ale również w kilku instytucjach w całym kraju. Widzami są rówieśnicy autorów. Gromadzenie i prezentowanie tych filmów ma również ogromne znaczenie dla rozwoju projektów i działań edukacyjnych związanych z animacją. Jest bowiem kalejdoskopem, w którym mieszają się i mienią różne style, techniki i pomysły – inspirując i pobudzając do twórczego działania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Szczegóły na www.iluzjon.fn.org.pl

Kino Iluzjon; ul. Narbutta 50 a; 02-536 Warszawa