Majówka 2023 z Kopalnią Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia

piątek 07.04.2023 do niedziela 07.05.2023

Majówka 2023 z Kopalnią Soli Bochnia

Przed nami Długi Weekend Majowy! Majówka to okres odpoczynku, który warto wykorzystać na spędzenie czasu z rodziną i wyjazdy w interesujące zakątki Polski. Zapraszamy na majówkę do najstarszej kopalni soli w Polsce. Czas spędzony w solnych wnętrzach to doskonałe połączenie ekscytującej przygody dla małych i dużych z profilaktyką zdrowotną. Dodatkowo wycieczka do Kopalni Soli w Bochni jest propozycją na majówkę zupełnie niezależną od warunków atmosferycznych. Tutaj każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, swoich zainteresowań i możliwości.

Kopalnia soli w Bochni – podziemny labirynt 200 metrów pod miastem

Jeżeli szukacie pomysłu na weekendową wycieczkę lub zastanawiacie się jakie atrakcje można zwiedzać w Małopolsce w trakcie tegorocznej Majówki koniecznie wybierzcie się do Bochni! To właśnie tutaj, na głębokości ponad 200 m znajduje się najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce.

Obiekt niezwykły, ponieważ z miejsca oczaruje zarówno tych dużych, jak i małych. Tajemnicze trasy turystyczne i surowość podziemi tworzą niepodważalny klimat, który czeka na was 200 metrów pod tętniącym życiem miastem – Bochnią. Do wyboru macie aż trzy trasy turystyczne. Są to:

  • Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną,
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią – trasa przeznaczona dla turystów pełnosprawnych powyżej 3 roku życia
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią i przejściem „końską drogą” – trasa przeznaczona dla turystów pełnosprawnych powyżej 7 roku życia

Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Soli w Bochni razem z rodziną?

Zwiedzanie solnych wyrobisk to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Podczas odkrywania podziemnych wyrobisk solnych można dowiedzieć się, jak wyglądała dawna technika wydobywcza. Odwiedzając kopalnię będziecie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi górnicy. Wszystko za sprawą windy górniczej, która zwozi turystów ponad 200 metrów pod ziemię, to od tego punktu rozpoczyna się zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli.

Żądnym przygód turystom polecamy natomiast przeprawę łodzią przez zalaną solanką komorę. Chociaż jest to atrakcja płatna dodatkowo, warto z niej skorzystać dla wspaniałych przeżyć i miłych wspomnień. Taka przygoda to dla dzieci fajne doświadczenie, które na pewno będzie powodem do dumy. Ciekawostką jest to, iż łodzie pływające w kopalni są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków.

Z myślą o rodzinach z młodszymi dziećmi przygotowano „Rodzinne Zwiedzanie Królestwa Skarbnika”. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach. Na tej trasie poznacie legendę o Skarbniku, dzięki czemu odnajdziecie skarb tej niezwykłej postaci. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn.

Z myślą o zdrowiu

Najcenniejsze w Kopalni Soli Bochnia jest jednak to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Największym skarbem tego miejsca jest bowiem… powietrze! Kopalniany aerozol ma działanie prozdrowotne. Mikroklimat panujący w Kopalni Soli Bochnia sprzyja osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Mowa o schorzeniach takich jak astma i przewlekła obturacyjna chorobą płuc. Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia to doskonała forma profilaktyki zdrowotnej, a tej nigdy nie za wiele. Dlatego nie zwlekaj i zabierz swoich bliskich na jesienny wypad do Kopalni Soli w Bochni!

Kopalnia Soli Bochnia – jak kupić bilety?

Bilety do Kopalni można zakupić w kasie bezpośrednio przed zjazdem lub z wyprzedzeniem przez Internet. Zachęcamy do zakupu biletów ON-LINE: https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

Posiadając taki bilet pomijacie kolejkę do kasy i macie gwarancję wejścia do kopalni o zaplanowanej godzinie. Pamiętajcie, że bilety on-line możecie kupić najpóźniej na dzień przed planowaną wizytą w kopalni.

W tym samym dniu bilety można zakupić wyłącznie w kasie kopalni. Ponieważ liczba osób zjeżdżająca na daną turę jest ograniczona, w kasie kopalni będziemy proponować bilety na najbliższe wolne tury zwiedzania.

Kopalnia Soli w Bochni to miejsce, które nie tylko bawi, ale i uczy. Zlokalizowane pod ziemią atrakcje zapewnią rozrywkę na minimum 3 godziny. Co zrobić z resztą dnia? Można go wykorzystać na zwiedzanie Bochni – miasta, które jest starsze nawet od Krakowa!

GODZINY ZJAZDÓW DO KOPALNI – WEEKEND MAJOWY 2023

29.04 – 07.05.2023 R.

TRASA TURYSTYCZNA Z EKSPOZYCJĄ MULTIMEDIALNĄ: 10:30, 11:30, 14:15, 15:30, 15:45, 16:15

TRASA TURYSTYCZNA Z EKSPOZYCJĄ MULTIMEDIALNĄ I PODZIEMNĄ PRZEPRAWĄ ŁODZIĄ /od 3 roku życia/11:00, 12:45, 13:30, 15:15 

TRASA TURYSTYCZNA  Z PODZIEMNĄ EKSPOZYCJĄ MULTIMEDIALNĄ, PODZIEMNĄ PRZEPRAWĄ ŁODZIĄ I PRZEJŚCIEM KOŃSKĄ DROGĄ /od 7 roku życia/:

10:15, 10:45, 11:15, 11:45, 12:15

TRASA RODZINNE ZWIEDZANIE KRÓLESTWA SKARBNIKA:

12:00, 12:30, 13:00, 13:15

POBYT REKREACYJNY W KOMORZE WAŻYN 15:00

TRASA TURYSTYCZNA Z EKSPOZYCJĄ MULTIMEDIALNĄ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ LUB NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

/bez możliwości przejazdu kolejką, przejścia międzypoziomem Dobosz i zejścia do komory Ważyn/: 16:00

Informacje Biuro Obsługi Klienta: 14 692 67 52, 14 692 67 54

Kopalnia Soli Bochnia , ul. Campi 15 , 32-700 Bochnia

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzdrowie