UD

Maj dla dzieci w Fundacji Atelier

📅 sobota 09.05.2015 do niedziela 31.05.2015
Maj dla dzieci w Fundacji Atelier

MODELOWANIE 3D
PIĄTEK 17:00-18:45 (8-12 lat) Wiola Wnorowska

NOWOŚĆ
Blender jest obecnie najbardziej zawansowanym darmowym programem do tworzenie grafiki trójwymiarowej. Pozwala na wygodne tworzenie oraz animowanie obiektów trójwymiarowych, kreowanie efektów specjalnych oraz tworzenie realistycznych renderingów. Posiada również narzędzia służące do symulowania zjawisk fizycznych. Pod względem możliwości Blender nie ustępuję komercyjnym programom. W trakcie zajęć tworzymy animacje, projekt wspólnej bajki przy wykorzystaniu posiadanych modeli. Dzieci uczą się podstawowych zasad nawigacji w programie, poznają zasady tworzenia narracji fabularnej.

Przykładowy projekt:
https://drive.google.com/file/d/0B0Em7jyp9MzoTmR5dXgtSWo3VzQ/view?pli=1 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE (4-12 lat)

ŚRODA 16:00 – 18:00 (9-11 lat), Marzena Turek

PIĄTEK 15:30 – 17:30 (5-10 lat), Marzena Turek

SOBOTA 9:30 – 11:00 (3,5-5 lat), (6-8 lat), (9-11 lat), Magda Kotara, Anetta Płotnicka, Monika Sakowicz, Marzena Turek
11:00 – 13:00 (5-6 lat), (7-9 lat), (9-10 lat), (11-12 lat), Monika Sakowicz, Magda Kotara,   Anetta Płotnicka, Marcin Skorupski

13:00 – 15:00 (6-8 lat), (10-12 lat), Anetta Płotnicka, Monika Sakowicz

NIEDZIELA 10:00 – 12:00 warsztaty plastyczne (5-7 lat) (8-12 lat), Monika Sakowicz, Marzena Turek
12:00 – 14:00 warsztaty plastyczne w języku angielskim (6-8 lat), (9-12) Małgorzata Szendzielarz

Co tydzień proponujemy dzieciom inny temat zajęć w wybranej technice. W ciągu miesiąca odbywają się zajęcia z rysunku (przy sztalugach), malarstwa (przy sztalugach), rzeźby w glinie i kompozycji – projektowania. Wykorzystujemy różnorodne techniki: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem oraz frottage i monotypię malowanie gwaszem, akwarelami, temperami collage (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań i materiałów) elementy grafiki (linoryt, gipsoryt) rzeźbę w glinie, papier-mache działania w przestrzeni, instalacje organizujemy też letnie plenery i wystawy. Zajęcia w małych grupach, prowadzą artyści-pedagodzy. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferą i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA MALUSZKÓW (2,5- 4 lata)

SOBOTA 9:00 – 11:00 Marzena Turek

 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2,5 – 3,5 latka z opiekunem (mama, tata, babcia) prowadzone w prawdziwej pracowni plastycznej są okazją do poznania nowych środków autoekspresji oraz rozwijania zdolności plastycznych. Motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności. Uczą pracy w grupie rówieśniczej, wzbogacają doświadczenia społeczne. Od strony plastycznej wykorzystujemy szeroki zakres technik plastycznych – glina, plastelina, kolage, farby, kredki-dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Zajęcia wzbogacone są o elementy muzyczne oraz gry i zabawy. Opiekunowie mają możliwość rozwijania własnej aktywności plastycznej –  „mama, która zawsze chciała malować" lub „taty-rzeźbiarza". Proponujemy uczestnictwo w zajęciach razem z dzieckiem bądź samodzielną pracę w różnorodnych technikach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w małych grupach.

 

ANIMACJA POKLATKOWA
SOBOTA 15:00-17:00 (8-12 lat), Magda Bryll

Celem warsztatów animacji poklatkowej jest nauczenie uczniów samodzielnego tworzenia filmów animowanych. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą umieli samodzielnie wykonać film bez użycia specjalistycznych i skomplikowanych narzędzi. Klasyczna animacja poklatkowa jest wykonywana ręcznie. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka i wiele innych. W animacjach poklatkowych wykorzystuje się różnorodne materiały: zdjęcia, mapy, ilustracje, łączy się je z własnymi rysunkami, a nawet z rzeczywistymi przedmiotami. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się także podstaw budowania każdego rodzaju filmów: pisania scenariusza, tworzenia fabuły, budowania postaci i ich wizerunków, planowania scenografii, ruchu postaci i przedmiotów, rysowania storyboardów, budowania atmosfery filmu dźwiękiem i obrazem.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE in English

NIEDZIELA 12:00-14:00
(6-12 lat), Małgorzata Szendzielarz 

 Zajęcia plastyczne prowadzone w języku angielskim. Do grupy mogą się zapisać zarówno dzieci, które mówią po angielsku płynnie, jak również te, które dopiero się uczą. W trakcie realizowania tematów plastycznych uczymy się nowych słów, powtarzamy zwroty. Dzieci również mają możliwość rozmawiania z kolegami i koleżankami z innych krajów. Dzieci realizują wszystkie techniki przewidziane na zajęciach ogólno-plastycznych, czyli rysunek, malarstwo, kompozycję i rzeźbę w glinie. Dodatkowo dzieci realizują więcej tematów z projektowania:  uczą się rozpoznać style w projektowaniu brył i instalacji, poznają słynne budowle i ich właściwości, uczą się zasad komponowania obrazu oraz tworzenia rytmów i dynamiki przestrzennej. Z prostych materiałów – kolorowych papierów i kartonów, kredek oraz farb tworzą nowe formy, szukają ciekawych środków wyrazu dla elementów pojawiających się w życiu codziennym – postaci, zwierząt, owadów, budynków, maszyn. Uczą się patrzeć w sposób twórczy na otaczającą ją rzeczywistość i swoje obserwacje przekładać na język plastyczny. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8, 9-12 lat.

 

 ANIMACJA KOMPUTEROWA
9:30 – 11:00, Tomasz Kania

Uczymy dzieci animacji komputerowej: rysowania i malowania na ekranie, sposoby przetwarzania fotografii i tekstu, tworzenia poruszających się postaci i obiektów. Zajęcia są prowadzone w programie Adobe Photoshop. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

 

 FOTOGRAFIA CYFROWA
11:00 – 13:00, Tomasz Kania

 W trakcie zajęć dzieci uczą się cyfrowej obróbki zdjęć w najpopularniejszym na świecie programie komputerowym Adobe Photoshop. Program zajęć obejmuje poprawianie jakości zdjęć, retuszowanie, artystyczne przetwarzanie, używanie filtrów oraz fotomontaże. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu.

 

MINECRAFT (od 8 lat)

SOBOTA 11:00-12:45, 13:00 – 14:45, 15:15 – 17:00
(8-12 lat)Wioletta Wnorowska
Karol Wieczorkiewicz 

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang AB. Gracze wcielają się w postać, która wpierw pozyskuje duże przypominające cegły bloki, a potem tworzy z nich różnego rodzaju konstrukcje. Cała gra to w gruncie rzeczy jedna wielka piaskownica, nie ograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków. Eksplorując świat uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – narzędzia oraz budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków z których każdy posiada własne cechy i nadają się do różnych celów. W trakcie zajęć uczestnicy wspólnie tworzą budowle przy użyciu edukacyjnej wersji Minecrafta poznając podstawy architektury. Kształcimy umiejętność współpracy poprzez działania w grupie.

Będziemy:
 

– 9 i 31 maja prowadzimy zajęcia plastyczne dla dzieci w Och-Teatrze. Więcej o wydarzeniu: http://www.atelier.org.pl/news/237-zajecia-w-och-teatrze

– 16 maja zapraszamy na NOC MUZEÓW w Fundacji Atelier (od 19:00 do 21:00 zapraszamy dzieci na zajęcia ekodizajnerskie) http://www.atelier.org.pl/news/59-generuj-z-tytulu

– 30 maja zapraszamy na HECĘ NA PRÓŻNEJ https://www.facebook.com/events/579113458897940/

296 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent