Lustereczko powiedz przecie… – warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

niedziela 22.05.2022

Lustereczko powiedz przecie… – warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

W maju zaprosimy uczestników Akademii Małego Łodzianina na warsztaty rozpoczynające niezwykły cykl spotkań pt. “O czym śnią przedmioty” towarzyszący wystawie czasowej prezentującej dorobek znanego łódzkiego projektanta – Romana Modzelewskiego. W trakcie kolejnych warsztatów odkrywać będziemy tajniki produkcji różnych, otaczających nas na co dzień wyrobów.

Podczas majowego spaceru po pałacowych wnętrzach poszukamy wspólnie szklanych tafli i zwierciadeł przeróżnych kształtów, rozmiarów i kolorów. Przyjrzymy się szybom, świetlikom i witrażom oraz porozmawiamy o tym, jak powstały. Zastanowimy się także, czy da się odróżnić szklane wyroby sprzed wieków od współczesnych. W trakcie eksploracji zerkniemy też na swoje lustrzane odbicia, uważając przy tym na iluzje optyczne oraz na to, żeby nie narazić się przypadkiem na całe siedem lat nieszczęścia!

Kontynuację wątku lustrzanych odbić będzie stanowiła część plastyczna, która pozwoli uczestnikom na zaprojektowanie własnych, szklanych dekoracji.

Prowadzenie: Antonina Pawłowska, Michalina Życzyńska

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Koszt: 7 zł/os., 5 zł/ os. (przy zakupie dwóch lub więcej biletów)

Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Muzeum Miasta Łodzi logo

Muzeum Miasta Łodzi