Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

sobota 04.12.2010

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

Tuż przed mikołajkowym finałem Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę zapraszamy do IKEI wszystkie dzieci, które chcą dołączyć do wielkiej akcji bicia rekordu Guinessa i pomóc nam stworzyć największą na świecie kartkę do Świętego Mikołaja. Na sobotnie warszaty wstęp wolny!

04.12.2010
sobota
godz. 14.30 

IKEA Łódź
tzw. ZIELONA SALA RESTAURACJI IKEA

Warszaty w ramach Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę

Na warsztaty wstęp wolny.
Przyjmiemy ok 150- 200 dzieci, zatem kto pierwszy ten lepszy!!!

Od 4 lat Łódzka Fabryka Prezentów zaprasza 6 grudnia łódzkie dzieci do produkcji prezentów świątecznych. Do tej pory „wyprodukowaliśmy": anioły z masy solnej, prezenty recyklingowe, malowane ręcznie bombki, Wielką Świąteczną Kartkę. Najpilniejszych „pracowników" naszej Fabryki nagrodziliśmy wieloma gadgetami, słodyczami i prezentami. Oprócz wyrobu prezentów proponowaliśmy małym i dużym Łodzianom różne atrakcje na w Łodzi i na ulicy Piotrkowskiej dla dzieci i dorosłych, w tym świąteczne kolędowanie na wielkiej scenie, nagranie i wydanie płyty z kolędami zaśpiewane przez polityków, artystów i dzieci, zbiórka pieniędzy na łódzkie cele charytatywne (np.. Szpitale z oddziałami dziecięcymi). Podczas trwania każdej edycji Fabryki odwiedziło nas każdorazowo ponad 500 dzieci i młodzieży w wieku od 2,5 lat do … 60 lat, którzy „wyprodukowali" łącznie od kilkuset do ponad 3000 tys. prezentów.

Harmonogram tegorocznej V edycji:
Jeszcze raz próbujemy wyprodukować największą kratkę świąteczną do Św. Mikołaja i tym razem pobić rekord i oficjalnie zarejestrować go w Księdze Guinness World Records – Planujemy wykonanie największej kartki pocztowej o powierzchni 150 mkw!. Kartka będzie się składać z małych, ręcznie malowanych przez dzieci specjalnie do tego przygotowanych płócien, które na koniec zostaną połączone razem w jedną dużą kartkę.

Wielki Finał akcji odbędzie się 6 grudnia. Powstała fotokopia, w postaci małej kartki pocztowej zostanie wydrukowana i rozsyłana w setkach egzemplarzy jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami Świątecznymi od łódzkich dzieciaków.
Docelowo powstałą rekordową kartę oficjalnie ponownie wyślemy do Świętego Mikołaja do Laponii.
Wśród wszystkich uczestników tegorocznej V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę rozlosujemy wiele ciekawych i wartościowych nagród.
Głównym organizatorem akcji jest Grupa NEO oraz Urząd Miasta Łodzi.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci z Łodzi i regionu łódzkiego.

Galeria kartek wykonanych przez dzieci pęka w szwach! .

http://www.fabrykaprezentow.neo.org.pl/
http://www.uml.lodz.pl/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 92,
90 - 103 Łódź


Kontakt:

509 555 129
grupaneo@gmail.com
http://www.neo.org.pl
facebook