sobota 04.12.2010

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

Tuż przed mikołajkowym finałem Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę zapraszamy do IKEI wszystkie dzieci, które chcą dołączyć do wielkiej akcji bicia rekordu Guinessa i pomóc nam stworzyć największą na świecie kartkę do Świętego Mikołaja. Na sobotnie warszaty wstęp wolny!

04.12.2010

IKEA Łódź
tzw. ZIELONA SALA RESTAURACJI IKEA

Warszaty w ramach Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę

Na warsztaty wstęp wolny.
Przyjmiemy ok 150- 200 dzieci, zatem kto pierwszy ten lepszy!!!

Od 4 lat Łódzka Fabryka Prezentów zaprasza 6 grudnia łódzkie dzieci do produkcji prezentów świątecznych. Do tej pory „wyprodukowaliśmy": anioły z masy solnej, prezenty recyklingowe, malowane ręcznie bombki, Wielką Świąteczną Kartkę. Najpilniejszych „pracowników" naszej Fabryki nagrodziliśmy wieloma gadgetami, słodyczami i prezentami. Oprócz wyrobu prezentów proponowaliśmy małym i dużym Łodzianom różne atrakcje na w Łodzi i na ulicy Piotrkowskiej dla dzieci i dorosłych, w tym świąteczne kolędowanie na wielkiej scenie, nagranie i wydanie płyty z kolędami zaśpiewane przez polityków, artystów i dzieci, zbiórka pieniędzy na łódzkie cele charytatywne (np.. Szpitale z oddziałami dziecięcymi). Podczas trwania każdej edycji Fabryki odwiedziło nas każdorazowo ponad 500 dzieci i młodzieży w wieku od 2,5 lat do … 60 lat, którzy „wyprodukowali" łącznie od kilkuset do ponad 3000 tys. prezentów.

Harmonogram tegorocznej V edycji:
Jeszcze raz próbujemy wyprodukować największą kratkę świąteczną do Św. Mikołaja i tym razem pobić rekord i oficjalnie zarejestrować go w Księdze Guinness World Records – Planujemy wykonanie największej kartki pocztowej o powierzchni 150 mkw!. Kartka będzie się składać z małych, ręcznie malowanych przez dzieci specjalnie do tego przygotowanych płócien, które na koniec zostaną połączone razem w jedną dużą kartkę.

Wielki Finał akcji odbędzie się 6 grudnia. Powstała fotokopia, w postaci małej kartki pocztowej zostanie wydrukowana i rozsyłana w setkach egzemplarzy jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami Świątecznymi od łódzkich dzieciaków.
Docelowo powstałą rekordową kartę oficjalnie ponownie wyślemy do Świętego Mikołaja do Laponii.
Wśród wszystkich uczestników tegorocznej V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę rozlosujemy wiele ciekawych i wartościowych nagród.
Głównym organizatorem akcji jest Grupa NEO oraz Urząd Miasta Łodzi.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci z Łodzi i regionu łódzkiego.

Galeria kartek wykonanych przez dzieci pęka w szwach! .

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

ul. Piotrkowska 92,
90 - 103 Łódź