Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę po raz VIII!

piątek 06.12.2013

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę po raz VIII!

W Mikołajki zapraszamy na niesamowity, jednodniowy miting artystyczny. W ramach ósmej już edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę będziemy robić ilustracje do… I Łódzkiego Elementarza! W tym roku Stowarzyszenie NEO zachęca łódzkie dzieci do udziału w wielkim konkursie ilustracji i wierszy/tekstów. Wypełnią one 26 kolorowych kart naszego Elementarza – odpowiadających każdej z liter alfabetu.

6.12.12, piątek
godz. 10.00

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę po raz VIII!  

Tym razem zapraszamy na niesamowity, jednodniowy miting artystyczny. Będziemy robić ilustracje do… I Łódzkiego Elementarza!

Planujemy w tym roku namówić łódzkie dzieci na wielki konkurs ilustracji i wierszy/tekstów, które wypełnią 26 kolorowych kart naszego Elementarza – odpowiadającymi każdej z liter alfabetu.
Zależy nam, aby ilustracje były wykonane wyłącznie przez młodych twórców – zaproszone do udziału dzieci i młodzież szkolną z terenu Łodzi oraz Województwa Łódzkiego.

Każde dziecko będzie mogło wykonać swoją ilustrację plus napisać do niej wierszyk/opis (zgodnie z wybraną literą alfabetu) – za pomocą kolorowych kredek na kartkach formatu A4, które zapewniamy na miejscu.
Dodatkową atrakcją będzie, to że cała akcja z wykonywaniem ilustracji, ich wyborem oraz składem graficznym próbnego egzemplarza elementarza, odbędzie się wyłącznie jednego dnia – 6 grudnia w Mikołajki. Naszym zdaniem nikt dotąd nie wykonał jednego dnia kolorowego elementarza wraz ze wszystkimi ilustracjami i opisami, co będzie pewnego rodzaj artystycznym rekordem. Uważamy, że dzięki naszej Fabryce będzie mnóstwo twórczej zabawy, a przy tym powstanie niepowtarzalny, pierwszy prawdziwie łódzki elementarz, wykonany przez łódzkie dzieci, który będzie niesamowitym prezentem dla innych najmłodszych, również bardzo przydatnym w ich początkach edukacji.

Do udziału zapraszamy pojedyncze dzieci (rodzice mogą towarzyszyć) oraz całe klasy szkolne – przy czym w przypadku klas szkolnych decyduje kolejność zgłoszeń. Każda klasa może się zgłosić na 45-minutowe zajęcia z ilustracji. Zapisy już trwają!

Jury złożone z przedstawicieli środowisk kultury, edukacji, naszych partnerów oraz zaproszonych mediów do każdej litery z alfabetu wybierze jedną najlepszą pracę (ilustrację plus wierszyk/opis). Zostanie ona zeskanowana i przygotowana wraz z innymi pracami do wydruku elementarza. Praca każdego ze zwycięzców umieszczona będzie w elementarzu wraz z jego imieniem i nazwiskiem. Dodatkowo zwycięzców nagrodzimy licznymi nagrodami rzeczowymi.

Program imprezy w dniu 6 grudnia 2013:
Start Fabryki ilustracji: od godz. 10.00
Koniec pracy nad tworzeniem ilustracji: godz. 18.00
Obrady JURY 18.00-18.30
Skład do druku elementarza 18.30-19.30
Wydruk pierwszego próbnego egzemplarza – ok godz. 20.00

Docelowo zostanie wydrukowane ok. kilkaset i więcej egzemplarzy naszego elementarza. Następnie będzie on przez Stowarzyszenie NEO oraz jego partnerów przekazywany dla najbardziej potrzebujących dzieci w placówkach szkolnych w Łodzi i całym województwie łódzkim.

Spodziewamy się, że w naszej tegorocznej akcji Fabryki udział weźmie kilkaset dzieci wraz z towarzyszącymi im rodzinami i opiekunami.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę po raz VIII!

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 92,
90 - 103 Łódź


Kontakt:

509 555 129
grupaneo@gmail.com
http://www.neo.org.pl
facebook