Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

sobota 10.12.2011 do niedziela 11.12.2011

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

W tym roku mali „pracownicy” Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę będą produkować piękne bombki z wizerunkami pluszowych zabawek. A to dlatego, że Fabryka wspomaga projekt „Pluszaki wspierają Dzieciaki” i kampanię „1 euro to majątek”. Bezpłatne bombkowe warsztaty dla wszystkich chętnych dzieci odbędą się 10-11 grudnia w IKEA.

10-11 grudnia 2011
godz. 10.00-18.00
IKEA
Warsztaty plastyczne ozdabiania bombek

VI edycja Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę!

W tym roku będziemy twórczo "produkować" kolorowe bombki i ozdabiać je wizerunkami pluszowych postaci – zabawek. Dlaczego?

 – Dlatego, że zadaniem tegorocznej Fabryki będzie wspomaganie projektu "Pluszaki wspierają Dzieciaki" oraz kampanii "1 euro to majątek" którą realizuje IKEA, UNICEF i SAVE THE CHILDREN.

Zobacz jak wyglądają pluszaki

– Dlatego, że naszym zdaniem "najmłodsi" Łodzianie są tacy, jak to powiedział w 1932 inny Łodzianin, karykaturzysta i ilustrator, Artur Szyk: “Łódź, pomimo grubej warstwy brudu na ziemi i dymu na niebie, posiada wielkie, dobre serce, jakiego bodaj nigdzie na świecie znaleźć nie można"

– Dlatego, że Łódź to miasto Fabrykanckie, co my swoją akcją przypominamy nam wszystkim.

Do udziału w naszej zabawie zapraszamy oczywiście przede wszystkim łódzkie dzieciaki, które chcą pomalować i ozdabiać kolorowe bombki. Każdą artystycznie wykonaną bombkę będzie można zabrać ze sobą do domu lub zawiesić obok innych prac na wielkiej kolorowej choince w IKEA Łódź. Każdą powstałą pracę sfotografujemy i umieścimy wraz nazwiskiem autora na stronie projektu. Wśród uczestników ("pracowników") naszej Fabryki rozlosujemy ciekawe nagrody.

Każdego uczestnika oraz towarzyszących mu rodziców zapraszamy do zakupu wspaniałych pluszaków i wsparcia tym samym akcji "Pluszaki wspierają Dzieciaki".

Warsztaty plastyczne z ozdabiania bombek odbędą się w dniach 10-11 grudnia 2011 w IKEA, w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny!

Liczymy również na wsparcie dla całej idei tegorocznej Fabryki, czyli akcji "Pluszaki wspierają Dzieciaki" ze strony rodziców oraz firm i instytucji jako naszych dobroczyńców.

Pamiętajmy, że:

    – każdy zakupiony jeden pluszak to 1 euro dla wspierania edukacji dzieci na całym świecie, organizowanym przez UNICEF i SAVE THE CHILDREN.

    – każdy zakupiony pluszak i wrzucony do specjalnej urny za kasami w IKEA Łódź, to prezent dla dzieci wiezionych w karetkach Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Medycznego w Łodzi!

neo.org.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 92,
90 - 103 Łódź


Kontakt:

509 555 129
grupaneo@gmail.com
http://www.neo.org.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:patronat