sobota 11.12.2010 do sobota 18.12.2010

Łódzka Fabryka Prezentów pod Choinkę

Wielki Finał Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę już za nami. Cóż to było za wydarzenie! Rynek Staromiejski pokrył się kolorowymi płótnami, które przez cały grudzień pilnie malowało blisko 1500 maluchów! Nasza kartka osiągnęła gigantyczne rozmiary 309,54m2! Nie tylko pojedzie do Laponii, trafi także na listę rekordów Guinessa! Przed nami jeszcze losowanie nagród dla uczestników.

14.12.2010
godz. 11.00

Losowanie nagród dla uczestników tegorocznej Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę
(przeniesione z 6.12.2010)
Odbędzie się ono oficjalnie w największym studio telewizyjnym TVP ŁÓDŹ o godz. 11.00

Udało się!!! nasza kartka miała 309,54m2!!!

Zobacz Wielki Finał z 06.12.2010 oraz Fotorelację z całej tegorocznej edycji
Do 04.12.2010 odebraliśmy ok. 1500 sztuk kolorowych prac!!!

Historia imprezy:

Od 4 lat Łódzka Fabryka Prezentów zaprasza 6 grudnia łódzkie dzieci do produkcji prezentów świątecznych. Do tej pory „wyprodukowaliśmy”: anioły z masy solnej, prezenty recyklingowe, malowane ręcznie bombki, Wielką Świąteczną Kartkę. Najpilniejszych „pracowników” naszej Fabryki nagrodziliśmy wieloma gadgetami, słodyczami i prezentami. Oprócz wyrobu prezentów proponowaliśmy małym i dużym Łodzianom różne atrakcje na w Łodzi i na ulicy Piotrkowskiej dla dzieci i dorosłych, w tym świąteczne kolędowanie na wielkiej scenie, nagranie i wydanie płyty z kolędami zaśpiewane przez polityków, artystów i dzieci, zbiórka pieniędzy na łódzkie cele charytatywne (np.. Szpitale z oddziałami dziecięcymi). Podczas trwania każdej edycji Fabryki odwiedziło nas każdorazowo ponad 500 dzieci i młodzieży w wieku od 2,5 lat do … 60 lat, którzy „wyprodukowali” łącznie od kilkuset do ponad 3000 tys. prezentów. Nasza Fabryka była pokazywana w mediach w całej Polsce, promując nasze miasto Łódź.

Kartka wykonana przez ok 400-500 dzieci w roku 2009 miała "tylko" 42m2.

Harmonogram tegorocznej V edycji:

Jeszcze raz spróbowaliśmy wyprodukować największą kratkę świąteczną do Św. Mikołaja i tym razem pobić rekord i oficjalnie zarejestrować go w Księdze Guinness World Records – Kartka składała się z małych, ręcznie malowanych przez dzieci specjalnie do tego przygotowanych płócien, które na koniec zostały połączone razem w jedną dużą kartkę.
przez ponad miesiąc czasu prawie dwa tysiące dzieci i młodzieży z Łodzi, Zgierza i okolic dzielnie pracowało wykonując swoje kolorowe prace i dostarczając je do naszego NEO.
Wielki Finał odbył się 6 grudnia 2010 wraz z wykonaniem dużego zdjęcia. Powstała fotokopia, w postaci małej kartki pocztowej zostanie wydrukowana i rozsyłana w setkach egzemplarzy jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami Świątecznymi od łódzkich dzieciaków.
Docelowo powstałą rekordową kartę oficjalnie ponownie wyślemy do Świętego Mikołaja do Laponii.
Głównym organizatorem akcji jest Grupa NEO oraz Urząd Miasta Łodzi

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

ul. Piotrkowska 92,