Literackie Chwile dla najmłodszych w pałacu Potockich

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 mapa

niedziela 12.02.2023

Literackie Chwile dla najmłodszych w pałacu Potockich

Literackie Chwile w Pałacu Potockich: coniedzielne warsztaty dla dzieci i rodzin, podczas których Pałac Potockich opanowuje energia najmłodszych entuzjastów literatury. Odkrywajmy wspólnie niezwykłość świata, zachwycajmy się nieznanym i zatraćmy się w radości tworzenia i czytania. Ahoj, przygodo!

W lutym w dwie niedziele miesiąca zapraszamy na „Literackie Chwile” w języku polskim i tłumaczone na język ukraiński. To wyjątkowe warsztaty, w trakcie których najmłodsi czytelnicy mają szansę wniknąć w świat najciekawszych współczesnych książek dla dzieci i stworzyć artystyczne prace inspirowane opowieściami.

Pierwsze lutowe „Literackie Chwile” odbędą się 12 lutego o godzinie 9.30. W szukaniu odpowiedzi na to, czemu owady są przekonane, że nie mają wad, pomoże nam książka Zu dę daś?, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wytwórnia. Tego samego dnia o godzinie 11.45 zapraszamy na „Literackie Chwile” tłumaczone na język ukraiński. Tym razem warsztaty będą jak sen na jawie albo jawa w czasie snu, bowiem będziemy się zastanawiać, dlaczego miś… nie chce spać. Pomoże nam w tym książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lokator.

Kolejne „Literackie Chwile” rozpoczną się 26 lutego o godzinie 9.30. Pretekstem do warsztatów dedykowanych dzieciom w wieku 4-5 lat będzie książka Miś nie chce spać (Wydawnictwo Lokator). O godzinie 11.45 rozpoczną się warsztaty tłumaczone na język ukraiński, na których poznamy komiks Mały drewniany robot i księżniczka z pieńka.

Zapisy na „Literackie Chwile” na stronie internetowej www.kbfbilety.krakow.pl startują w poniedziałki w tygodniu, w którym odbywają się warsztaty. Zapisy na zajęcia tłumaczone na język ukraiński rozpoczynają się dzień później, we wtorki.

Warsztaty prowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy INSPIRO, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci i nagradzani animatorzy kultury. Uwielbiają pracę z dziećmi i zmieniają dla nich świat. Są „praktycznie nieteoretyczni”. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe.

https://palacpotockich.krakow.pl/cycles/literackie-chwile-w-palacu-potockich/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie