Literackie Chwile dla najmłodszych w pałacu Potockich

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 mapa

niedziela 25.09.2022

Literackie Chwile dla najmłodszych w pałacu Potockich

We wrześniu w Pałacu Potockich zagoszczą bowiem wydarzenia z różnych dziedzin kultury i nauki.

25 września o godz. 9.30 rozpoczną się warsztaty, na których poznamy książkę Ciesz się autorstwa Sylwii Krachulec. Ich punktem wyjścia będzie dyskusja na temat popularnego stwierdzenia, że „nie ma się z czego cieszyć”. Wszyscy bowiem wiemy, że to paskudne kłamstwo. Radość może nam sprawiać tyle rzeczy — więc przesadą nie będzie stwierdzenie, że cieszyć się można ze wszystkiego.. A najfajniej jest się cieszyć razem, czytając książkę Ciesz się. Tego samego dnia o godz. 11.15 zaplanowaliśmy tłumaczone na język ukraiński warsztaty rodzinne Smutki samotności, czyli chwila z wybrakowaną matematyką. W trakcie czytania książki Opowiastka o staruszku i psie dowiemy się, dlaczego najlepszym działaniem matematycznym jest dzielenie, dzięki któremu możemy obdarowywać świat tym, co mamy.

Wszystkie warsztaty z cyklu Literackie Chwile poprowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski (Inspiro). Na cykl warsztatów Literackie Chwile w Pałacu Potockich zaprasza KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i współgospodarz Pałacu Potockich.

Wydarzenia skierowane do rodzin z dziećmi odbywające się po polsku z tłumaczeniem na ukraiński są organizowane w ramach wspierania dostępnej i wysokiej jakości edukacji dla dzieci w sytuacji uchodźczej na terenie Miasta Krakowa w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków finansowane ze środków UNICEF i realizowane przez Fundację Internationaler Bund Polska.