Letnia Grządka Teatralna, Katowice

Teatr Korez, pl. Sejmu Śląskiego 2, podcienia budynku Katowice Miasto Ogrodów
📅 niedziela 28.08.2016
Letnia Grządka Teatralna logo
Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger Apolejka i jej osiołek, adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, to pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o miłości, wykorzystująca motyw narzeczonego zamienionego w zwierzę.
Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą, przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej i ciekawiej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten „cały świat” to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy: Kwiaciarka, Listonosz, Kominiarczyk, Aptekarz… Wszyscy się tutaj znają, a wzajemna życzliwość sprawia, że nie tylko postaci sztuki, ale i widzowie ogrzeją się w ciepłej, serdecznej atmosferze. Jednak kiedy szczęście będzie na wyciągnięcie ręki, los podda Wełenkę najważniejszej próbie.

Data: 28 sierpnia 2016, niedziela, godzina 15:00

Podcienia budynku Katowice Miasto Ogrodów