Leniwa niedziela z książką: spotkanie z Joanną Rusinek

Fotoplastikon mapa

niedziela 12.06.2022

Leniwa niedziela z książką: Na jagody

Zapraszamy na warsztaty wokół książki pt. „Wytrzyszczka, czyli tajemnice miast miejscowości”, które poprowadzi jej ilustratorka Joanna Rusinek. Uczestnicy wymyślają własne nazwy wyimaginowanej miejscowości (im bardziej skomplikowane, tym lepiej). Będą rysować i wyklejać ilustrowany przewodnik po wymyślonym mieście, opisując pochodzenie nazwy (legendy, kto założył to miasto), z czego słynie (zabytki, miejsca warte zwiedzania) i dlaczego warto je zwiedzić.

WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl lub tel. 22 629 60 78
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych.

Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.30
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

fotoplasikon warszawski warsztaty zajęcia lekcje muzealne film

Fotoplastikon Warszawski

Jesteśmy otwarci od środy do niedzieli 10.00-18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.

Fotoplastikon Warszawski służy do oglądania fotografii w trójwymiarze. Jest unikatowym urządzeniem, które powstało na początku XX w. i z przerwami działało … Więcej

Al. Jerozolimskie 51, Warszawa

fotoplastikon@1944.pl