Leniwa niedziela z… dawnymi zabawami. Warsztaty dla dzieci

Fotoplastikon
🗺 mapa
📅 niedziela 25.02.2024
Leniwa niedziela z... cyrkiem. Warsztaty dla dzieci
„Leniwa niedziela z …” to cykl warsztatów ze sztuką, podróżą, fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, muzyką, a także książką i filmem. W wybrane niedziele o godz. 16.00 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci do świata wyobraźni i twórczych działań. Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

LENIWA NIEDZIELA Z DAWNYM ZABAWAMI
25 lutego zapraszamy na warsztaty pt. „Leniwa niedziela z dawnymi zabawami”. Czy swojsko brzmiąca zośka to polski „wynalazek”? Kto z bohaterów literackich grał w szklane kulki? Czy w XXI wieku możliwe byłoby odtworzenie pejzażu dawnych podwórek? Jaki pożytek płynie z dawnych zabaw gimnastycznych? Jaką rolę odgrywały lalki w przeszłości? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas najbliższych warsztatów, których zwieńczeniem będzie wykonanie akcesoriów do domowego teatru.

Warsztaty poprowadzi Marzena Szugiero – historyczka i kulturoznawczyni, przewodniczka miejska, pasjonatka judaistyki i kostiumologii. Od lat związana jest z edukacją nieformalną (współpracuje m.in. z fundacją Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Muzeum m.st. Warszawy). WSTĘP WOLNY, zapisy na: rejestracjafw@1944.pl lub tel. 22 629 60 78

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent