Leniwa niedziela z archeologią. Warsztaty dla dzieci

Muzeum Powstania Warszawskiego mapa

niedziela 27.02.2022

Leniwa niedziela z archeologią. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na warsztat wokół książki pt. „Archeologia. Mumie, złoto i stare skorupy”, który poprowadzi jej ilustratorka Joanna Czaplewska. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się czemu stare skorupy są dla uczonych cenniejsze niż złoto, przekonają się, jak natrafić na mumię podczas górskiej wycieczki, i odkryją, co trzeba zrobić, by zostać archeologiem. A czy wiecie, że w egipskich grobowcach znaleziono mnóstwo skarbów? Między innymi odkryto złotą maskę faraona Tutanchamona. Podczas warsztatu uczestnicy zaprojektują własne maski wykorzystując tekturę, farby, kolorowe papiery.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych archeologów żądnych przygód do wspólnej zabawy i wysłuchania opowieści o ciekawych odkryciach!

„LENIWA NIEDZIELA Z…” to cykl warsztatów ze sztuką, podróżą, fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, muzyką, a także książką i filmem.

W wybrane niedziele o godz. 16.30 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci do świata wyobraźni i twórczych działań. Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: mkoziara@1944.pl lub 22 6296078

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
fotoplasikon warszawski warsztaty zajęcia lekcje muzealne film

Fotoplastikon Warszawski

Jesteśmy otwarci od środy do niedzieli 10.00-18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.

Fotoplastikon Warszawski służy do oglądania fotografii w trójwymiarze. Jest unikatowym urządzeniem, które powstało na początku XX w. i z przerwami działało … Więcej

Adres:

Al. Jerozolimskie 51, Warszawa

Kontakt:

22 629 60 78
fotoplastikon@1944.pl
http://fotoplastikonwarszawski.pl