Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Legendy zaklęte w świetle i cieniu. Legenda o głowach wawelskich

Pałac Krzysztofory
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
🎫 20zł
Legendy zaklęte w świetle i cieniu
Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.

Zwiedzając zamek na Wawelu trafimy do sali tronowej, której sufit ozdobiony jest rzeźbionymi w drewnie głowami. Jedna z tych głów ma zawiązane usta, ponieważ, wedle legendy, przemówiła kiedyś do króla i zwróciła mu uwagę, że wydał niesłuszny wyrok. Jakiego króla ośmieliła się skarcić drewniana głowa i czy wyrok był sprawiedliwy? Tego wszystkiego dowiemy się podczas majowego spotkania.
Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których sami przygotujemy figurki aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Warsztaty poprowadzi Teatr Otwarty

Legendy zaklęte w świetle i cieniu
18.05.2024 godz. 10:00
Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana

Legendy zaklęte w świetle i cieniu
Legendy zaklęte w świetle i cieniu to cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują postacie i scenografię związane z daną legendą. Następnie, z wykorzystaniem teatru cieni, przedstawiają opowieść, samodzielnie animując postacie. Warsztaty odbywają się w soboty w Sali Miedzianej pałacu Krzysztofory.

Najważniejsze informacje
Rodziny z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit: 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Cena: 20 zł od dziecka
Konieczność rezerwacji miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

326 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent