Lato w Sztukarni

ul. Odolańska 60 02-562 Warszawa mapa

piątek 01.07.2016 do sobota 16.07.2016

Szukasz pomysłu na zapewnienie ciekawego i pełnego wrażeń lata dla swojego dziecka? Zapraszamy do Sztukarni!

W tym roku na całe wakacje przygotowaliśmy programy 5 dniowych warsztatów, wśród których każde dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie . Planujemy m.in programy malarskie, podróżnicze, graficzne, teatralne, taneczne, przyrodnicze i wiele innych.

Terminy: od 27.06 do 26.08.2016

Dlaczego Sztukarnia ?

Doświadczenie
Od 6 lat działamy jako placówka promująca rozwój zainteresowań, pasji i talentów w różnych dziedzinach. Od początku naszej działalności szczególną uwagę zajmują propozycje zajęć dla dzieci. Możliwość wyzwalania dziecięcej kreatywności, edukacja twórcza i wychowanie przez sztukę są tematami, które są nam wyjątkowo bliskie.

Unikatowe, ciekawe programy
Dokładamy wszelkich starań, by programy stworzone we współpracy z artystkami, pedagogożkami i edukatorami były pełne ciekawych zadań, dawały możliwość uwalniania twórczego potencjału oraz stawiały ambitne wyzwania.

Chcemy, by dzieci uczestniczące w naszych programach miały możliwość poznania swoich rówieśników i zawiązania przyjaźni. Uczyły się kreatywnego myślenia, umiejętności pracy w grupie oraz wyrażania swoich opinii. Chcemy, by rozwijały wyobraźnię, zdolności badawcze i poszerzały zainteresowania. Nasze letnie programy są niezapomnianą przygodą dla każdego dziecka.

Różnorodność aktywności
W każdym programie oprócz bloków tematycznych znajdą miejsce także kreatywne gry i zabawy, czas na integrację grupy i poobiedni odpoczynek. W upały urządzimy sobie wodną bitwę, pod koniec dnia odwiedzimy warsztaty innych grup, w ciągu dnia wybierzemy się na ciekawe wycieczki.

Podejście do dziecka
Ważna jest dla nas podmiotowość dziecka. Wierzymy, że dziecko jak każdy człowiek potrzebuje być wysłuchane, ma swoje potrzeby, sądy i opinie. Szczególnie dbamy o atmosferę wsparcia i zaufania tak, by każdy maluch czuł się usłyszany i doceniony.

Podczas pracy bazujemy na wspólnie ustalonych zasadach, rozmawiamy o emocjach i potrzebach. Proponujemy tematy zajęć i aktywności, lecz zawsze zostawiamy przestrzeń dla odnalezienia się dziecka w naszych propozycjach. Nastawiamy się na proces poznania i przeżywania, nie tylko na efekt pracy.

Chcemy zarażać naszych małych uczestników pasjami, pokazywać im nowe możliwości, wspólnie poznawać nowe zagadnienia. Chcemy, by potrzeba uczenia się i rozwijania wynikała z wewnętrznej motywacji dziecka, by dzięki naszej pomocy samo stawiało sobie cele swojej pracy i odnajdywało swoje talenty dzięki zabawie.

Wykwalifikowane prowadzące i prowadzący
Współpracujemy z gronem pedagożek, edukatorów i artystek, którzy odnajdują swoje powołanie w pracy z dziećmi oraz posiadają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. To dzięki ich wyjątkowym pomysłom powstają nasze programy i propozycje.

W naszej pracy inspirują nas słowa Janusza Korczaka:

„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil”

Bezpieczeństwo
Dzieci podczas całodziennych zajęć pozostają pod pełną opieką wychowawców i instruktorów. Miejsce naszej naszej działalności zostało już „wypróbowane” przez setki dzieci. Jest zabezpieczone, ogrodzone i odpowiednio strzeżone.
Do dyspozycji dzieci posiadamy odpowiednio wyposażone sale warsztatowe i ogród.

Wyżywienie
Współpracujemy z firmą cateringową, która zapewnia smaczne i zdrowe posiłki oraz napoje. Dostosowujemy wyżywienie do potrzeb żywieniowych dziecka m.in. diety bezglutenowej lub uczuleń. W skład posiłków wchodzi obiad i podwieczorek. Po stronie rodziców zostawiamy drugie śniadanie.

Harmonogram
8:30–9:00 – przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:30 – warsztaty twórcze cz. I/ wycieczka
10:30–11:30 – drugie śniadanie, integracja
11:30–13:00 – warsztaty twórcze cz. II
13:00–13:45 – obiad
13:45–15:00 – warsztaty twórcze cz. III
15:00–15:30 – podwieczorek
15:30–16:30 – warsztaty twórcze, dokańczanie prac cz. IV
16:30–17:30 – gry i zabawy, odbiór dzieci

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Sztukarnia miejsce ze sztuką w środku

Centrum Artystyczne Sztukarnia

Centrum Artystyczne Sztukarnia to niezwykłe miejsce mieszczące się w starej kamienicy na warszawskim Mokotowie. Niektórzy mylnie sądzą, że centra artystyczne istnieją tylko dla tzw. prawdziwych artystów. My twierdzimy, że każdy człowiek posługujący się formą plastyczną, literacką, …

Więcej

Adres:

ul. Lewicka 10
02-547 Warszawa


Kontakt:

48 692 870 303
sztukarnia@sztukarnia.pl
http://www.sztukarnia.pl

ZOBACZ TAKŻE:sztukawakacje

Zobacz także