Lato w mieście: Świat dźwięków – dźwięki świata, Katowice

poniedziałek 04.07.2016 do piątek 15.07.2016

Bezpłatne

Katowice Miasto Ogrodów lato 2016

Zakręcimy globusem i sami wybierzemy miejsca gdzie chcemy się przenieść… Będzie o tradycyjnej muzyce Europy, afrykańskich i amerykańskich rytmach, odmiennym brzmieniu muzyki azjatyckiej, poznamy muzykę z całego świata.

Będą piosenki, charakterystyczne rytmy, zagramy i zaśpiewamy, pobawimy się muzyką. Kto tylko będzie mógł niech przyniesie swoje instrumenty (być może przywiezione z dalekich podróży), z wykorzystaniem fortepianu i instrumentów perkusyjnych wybierzemy się w daleką podróż do muzycznych zakątków świata. Przy okazji poznamy miasta, które wraz z Katowicami tworzą sieć Kreatywnych Miast Muzyki UNESCO.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy dla grup zorganizowanych: Zdzisław Smucerowicz, zdzislaw.smucerowicz@miasto-ogrodow.eu, tel. 693 358 37

Data: 4-8 oraz 11-15 lipca 2016

Miejsce: Sala 211

Warsztaty w ramach akcji LATO W MIEŚCIE