Lato 2015

sobota 04.07.2015 do niedziela 30.08.2015

Lato 2015

Stajnia Marcelin zaprasza dzieci na kolonię sportowo – rekreacyjną we wsi Smolarnia (konie, judo, joga i inne atrakcje sportowe i nie tylko)
Stajnia Marcelin serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na dwutygodniowy obóz sportowy we wsi Smolarnia. Obóz to fantastyczna forma aktywnego odpoczynku w naszym wiejskim domu w Smolarni.

W programie :

JAZDA KONNA  czas zajęć 30 minut ( 9 zajęć) Plan zajęć z końmi jest dostosowany indywidualnie do możliwości dziecka. Zajęcia obejmują naukę pielęgnacji, żywienia koni oraz podstawy jazdy konnej. Oferta jest skierowana zarówno do dzieci, które nie miały kontaktu z koniem jak i do tych które opanowały podstawy jazdy konnej.

JOGA czas zajęć 45 minut (12 zajęć) Dlaczego joga jest ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka? Pozytywne myślenie to filozofia jogi, która uczy dostrzegać pozytywne aspekty każdej sytuacji, nawet skomplikowanej i problemowej. Pogodne usposobienie sprawia, że życie jest radośniejsze, a dzieci bardziej pewne siebie. Ćwiczenia jogi wzmacniają w dzieciach optymizm i odwracają uwagę od lęków i obaw. Joga rozwija wrażliwość na przyrodę, drugiego człowieka oraz pomaga wyciszyć emocje. Koncentracja pomaga cieszyć się chwilą obecną. Jedną z zasad jogi jest uczenie się akceptacji, nawet tego z czym trudno się pogodzić (np. brak zakupu wumarzonej zabawki).

NORDIC WALKING dla dzieci  czas zajęć 60 minut ( 6 zajęć) Nordic walking jest aktywnością zalecaną dla dzieci w szczególności z wadami postawy i skoliozą. Jest aktywnością bardzo bezpieczną dla dzieci.
Korzyści z ćwiczenia nordic walking to m inn.:
Przy stosowaniu poprawnej techniki nordic walking – ćwiczy i rozwija się 90% systemu mięśniowo – szkieletowego poprzez uaktywnienie górnych części ciała w czynności chodu
Nordic walking, chodzenie z kijami jest o 30 – 40% bardziej efektywne od spaceru bez kijów
Podnosi sprawność systemu krążenia
Ćwiczy siłę mięśni i rozwija górne partie ciała
Rozluźnia napięcie mięśni barków, szyi, grzbietu. Dzieci spędzające za biurkiem 3-4 godziny dziennie podczas roku  szkolnego i przy komputerach odczuwają w bardzo szybkim czasie korzyści płynące z tej formy aktywnego wypoczynku
Poprawia kondycję i koordynację

JAZDA ROWEREM  czas zajęć 120 minut ( 6 zajęć ) Aktywność ruchowa pozwalająca dziecku na szybkie, swobodne i samodzielne poruszanie się po terenie. Rowerami będziemy zwiedzać otaczającą nas okolicę. Zwiedzimy ścieżkę przyrodniczo-leśną nad Bukówką. Przejedziemy się do wsi Straduń i Rychlik. Drogi po których będziemy się poruszać są bezpieczne – bez ruchu samochodowego. Kameralna, rodzinna atmosfera, nieduża grupa dzieci( max. 25 dzieci na turnusie) oraz profesjonalna opieka pozwoli wypocząć i nabrać sił Państwa dziecku.

PODSTAWY JUDO czas zajęć 90 minut ( 6 zajęć ) Judo to znacznie więcej niż sztuka walki .Dzięki judo dzieci będą sprawniejsze, bardziej odpowiedzialne i pewne siebie. To jeden z punktów filozofii judo głoszonej przez profesora Jigoro Kano, twórcę dyscypliny, założyciela pierwszej szkoły judo Kodokan. Jita Kyoei można przetłumaczyć na tak: „przez czynienie dobra sobie nawzajem do dobra ogólnego". W judo ważne jest też dążenie do doskonałości, pod warunkiem, że dążymy do doskonałości osobistej, aby lepiej pomagać innym. Judo to nieustająca lekcja życia, która pomaga w pielęgnowaniu cnót i kształtowaniu silnego charakteru.

Liczba miejsc ograniczona.

Terminy:
Turnus I
od 04.07.2015 do 12.07.2015 ( 9 dni)
Turnus II od 25.07.2015 do 02.08.2015 ( 9 dni)
Turnus III od 22.08.2015 do 30.08.2015 ( 9 dni)

Informacje i zapisy Grażyna Ziałacka tel. 606 763 345
kontakt : biuro@stajniamarcelin.pl
 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Strzegomska 3
60-194 Poznań


Kontakt:

606 763 345
biuro@stajniamarcelin.pl
http://www.stajniamarcelin.pl