Lato 2015

środa 01.07.2015 do piątek 28.08.2015

Lato 2015

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem to doskonały czas na rozbudzenie nowych zainteresowań lub kontynuację przygody z nauką. Turnusy półkolonii trwają 5 dni (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00 – 17:00. Dzieci podczas zajęć mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych instruktorów, wyżywienie oraz pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do zabawy w małych naukowców.

Tematy warsztatów:

  • Eksperymenty (5-12 lat) – Warsztaty odbywają się w trzech grupach wiekowych i są połączeniem świetnej zabawy oraz sporej dawki wiedzy. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci rozwojem zainteresowań naukami ścisłymi. Na każdych zajęciach dzieci wykonują inne doświadczenia chemiczne i fizyczne, a także budują drewniane konstrukcje, np.: eksperymentują w laboratorium baniek mydlanych, budują katapulty czy tworzą własny laserowy mikroskop!
  • Elektronika (10-15 lat) – Zajęcia łączą elementy elektroniki analogowej oraz cyfrowej i skierowane dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie diod, kondensatorów i lutownic. Uczestnicy warsztatów nauczą się budowy i programowania układów elektrycznych, tworząc m.in. stację meteorologiczną czy intrygujący wykrywacz kłamstw!
  • Programowanie SCRATCH (8-12 lat) – Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł. Z nami Mali Programiści nauczą się jak taką grę zrobić! Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować, rozwijając jednocześnie kreatywność i logiczne myślenie. Na zajęciach używamy języka SCRATCH, pozwalającego na tworzenie prostych gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia!
  • Robotyka Lego Mindstorms (7-15 lat) – Na każdych zajęciach uczestnicy zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów. Warsztaty rozpoczynają się prostymi konstrukcjami robotów dla początkujących po skomplikowane konstrukcje na kolejnych stopniach zaawansowania. Pokonywanie przepaści, sprzątanie, walki sumo – to tylko kilka możliwości, jakie daje Lego Mindstorms. Kursy dla dzieci Małego Inżyniera pozwalają przyswoić dzieciom podstawowe pojęcia z robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki, a nawet konstrukcji maszyn.
  • Robotyka + eksperymenty (7-11 lat) – Doskonała forma spędzenia czasu dla osób, które chcą codziennie przenosić się w świat eksperymentów i robotów.
  • Robotyka Lego WeDo (5-7 lat) – Warsztaty są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i informatyką. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią. W ramach zajęć budowane są m.in. model samolotu, który kręci śmigłem, małpka grająca na bębenku czy tańczące ptaszki.
  • Zrób coś z niczego (9-12 lat) – Szczoteczka, talerzyk, silnik z popsutej zabawki – to wszystko co, jest potrzebne do budowy prostego robota. Warsztaty skierowane są do majsterkowiczów z głową pełną pomysłów i gotowych na nowe wyzwania. Wszystkie konstrukcje wykonane na zajęciach uczestnicy będą mogli zabrać do domu, wśród nich: robot ze szczoteczki, lampka UFO lub samochód na gumkę!

Zapewniamy:
• tygodniowe warsztaty z robotyki, eksperymentów lub elektroniki (zajęcia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00);
opiekę w godzinach 8.00-17.00. Możliwa dodatkowa świetlica
• opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
• pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe);
• materiały dydaktyczne;

Cena: 680 zł 
Cena promocyjna:  600zł
(szczegóły na www.malyinzynier.pl/terminy/poznan)

Zapraszamy do zapisów poprzez stronę internetową lub telefonicznie.

www.malyinzynier.pl/terminy – zajęcia odbywają się przez całe wakacje!
poznan@malyinzynier.pl 
tel. 790 511 311
Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 9.00-17.00
Szczegółowe informacje:
www.malyinzynier.pl/oferta/polkolonie-letnie

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Edukacyjne zajęcia dla dzieci Mały Inżynier

Mały Inżynier

Mały Inżynier organizuje wyjątkowe eventy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w warsztatach z zakresu nauk ścisłych, robotyki, elektroniki i programowania. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczny wymiar zajęć, umożliwiając dziecku samodzielne myślenie …

Więcej