Latający dywan. Opowieści przedmiotów w MNK. Światełko mądrości

oddziały Muzeum Narodowego mapa

sobota 03.10.2020

10

latajacy dywan

Latający dywan. Opowieści przedmiotów to cykl spotkań dla dzieci z rodzicami, odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem.

Podstawową formą artystyczną jest tu przygotowana na kanwie baśni opowieść, której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum. Tradycyjna forma  przekazu pełni również inną funkcję, konsoliduje dzieci wokół konkretnej historii, wyostrza zmysły i pobudza wyobraźnię.  Równocześnie baśniowa opowieść oswaja świat  i pozwala zrozumieć rzeczywistość odwołując się do metafor i analogii – niezwykle istotnych w okresie gdy abstrakcyjne myślenie bywa jeszcze… abstrakcja, a metafora jest pierwszym krokiem ku symbolicznemu myśleniu o rzeczywistości.

„Światełko mądrości” to tytuł pierwszej w tym sezonie bajki w ramach cyklu „Latający dywan. Opowieści przedmiotów”, którą opowie dzieciom Tadeusz Dylawerski – aktor, mim, słynny „pan w meloniku” i specjalista od snucia historii trafiających wprost do dziecięcej wyobraźni. Jak zwykle jesteśmy „na czasie”, bo będzie m.in. o tym dlaczego nie wszyscy muszą chodzić do szkoły, abo przedszkola. Hmmm, tylko czy na pewno nie muszą…?

Najbliższe spotkanie w sobotę 3 października o godzinie 12:40.

https://mnk.pl/artykul/latajacy-dywan-opowiesci-przedmiotow

Ważne informacje:

  • Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4–7(8) lat.
  • Spotkania zaczynają się w wybrane soboty o godz. 12:40 i trwają około 45 minut.
  • Wstęp: 10 zł od osoby.
  • Spotkania odbywają się w przestrzeni ekspozycji muzealnych wybranych oddziałów MNK.
  • Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja.

Jak się zapisać?

  • Bilety: https://bilety.mnk.pl/
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Latający dywan. Opowieści przedmiotów w MNK. Światełko mądrości

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl