Laboratorium Zmysłów – międzypokoleniowa przestrzeń. Słuchanie

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA mapa

niedziela 20.11.2016

5 zł

laboratorium zmysłow

Przed nami kolejne warsztaty dla rodzin z cyklu Laboratorium Zmysłów!

20 listopada 2016, godz. 11:30-12:30

Słuchanie

Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w „czyszczeniu uszu”. Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie „przygody” dźwiękowej- refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Słuchanie dźwięków własnego ciała w czasie poruszania się, poprzez wsłuchanie się w krajobraz dźwiękowy, wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” oraz dźwięków sztucznych – wybierzemy się na dźwiękowy spacer!

Prowadzenie:

Marcin Dymiter – porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt „Pocztówki dźwiękowe” oraz projektu Field Notes oraz edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego.

*Bilet na warsztaty kosztuje 5 zł od osoby, http://bilety.cricoteka.pl/

* Bilet na warsztaty obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział w warsztatach co najmniej dwóch uczestników (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, decyduje kupno biletu.

Słuchanie – 20 listopada

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie