Kuba na tropie, czyli wszystko, to czego nie powiedzą wam w szkole

poniedziałek 17.05.2021 do wtorek 25.05.2021

Ty też możesz zostać podróżnikiem i odkrywcą! Historia wcale nie musi być nudna – bracia Kuba i Filip Majewscy, przekonują, że to świetna zabawa, to jak podróże w czasie i przestrzeni, podczas których można odkryć wiele tajemnic i skarbów. Właśnie do księgarń trafiła książka dla młodych odkrywców, czyli KUBA NA TROPIE.

Książka jest zapisem podróży po Polsce, braci – Kuby i Filipa Majewskich, którzy odwiedzają m.in. miejsca związane z początkami państwa Polskiego, czyli Poznań, Gniezno, czy Lednogórę ale również tajemniczy zamek Czocha. Młodzi autorzy, rozprawiają się na kolejnych kartach książki z mitami i legendami m.in. z legendą duchów i przekonują, że to nic strasznego.

Zapewniają, że współczesna szkoła nie jest najgorszym miejscem na świecie, bo odwiedzają przerażającą szkołę katów. Odnajdują pierwszą siedzibę Mieszka I i sprawdzają, czy rzeczywiście miał aż siedem żon naraz? W książce każdy mały czytelnik znajdzie coś dla siebie, nawet ci najbardziej wymagający i żądni przygód i wędrówek po tajnych przejściach w wielkim zamczysku…

Ich ekspedycja trafi nawet na  wykopaliska, by sprawdzić czym są kości „ufoludków” i że już w średniowieczu przeprowadzano operacje mózgu. Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, a przede wszystkim dobrze się bawić wystarczy dołączyć do wyprawy Kuby i Filipa.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni…

Filip i Kuba Majewscy swoją pasję do historii i książek odziedziczyli po swojej mamie, Ninie Majewskiej-Brown, która jest autorką kilkunastu książek w tym tych ostatnich historycznych, które przyniosły jej największy rozgłos.

Superniania – Dorota Zawadzka, poleca!

Dzieci to odkrywcy! Uwielbiają szukać i odnajdywać, czytać i marzyć. Nieograniczona wyobraźnia ciągnie je w świat. Dzięki Kubie mogą tu i teraz, bez ruszania się z domu, doświadczyć nieznanego i przeżyć przygodę życia. Wybierzcie się z nim na wspólną wyprawę, a pokochacie ten dreszczyk emocji oraz radość z podróżowania i odkrywania. A może kiedyś zrealizujecie taką podróż w rzeczywistości? Życzę Wam tego z całego mojego podróżniczego serca 🙂

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bellona

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie