KTO zostawia ślady? Cykl warsztatów i spektakli dla dzieci w Teatrze KTO

Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50 mapa

niedziela 10.12.2023

KTO zostawia ślady? Cykl niedzielnych warsztatów i spektakli dla dzieci w Teatrze KTO

KTO zostawia ślady w Teatrze KTO? To proste! Wszystkie dzieci i ich rodzice, którzy zawitają na niedzielne spektakle i warsztaty odbywające się co tydzień na podgórskiej scenie.

 KTO robi bałagan, hałas, zamieszanie? KTO opowiada niestworzone historie? KTO wydaje z siebie dziwne dźwięki i zabawnie porusza ogonem? Artyści i animatorzy w Teatrze KTO potrzebują czujnego i uważnego oka, ucha i nosa wszystkich młodych tropicieli, detektywów, poszukiwaczy oraz odkrywców, aby co tydzień rozwiązywać nowe zagadki.

W każdą niedzielę o g. 12.00 Teatr KTO zaprasza najmłodszych widzów do udziału w teatralnym cyklu „KTO ZOSTAWIA ŚLADY?”. Na scenie Teatru KTO pojawią się najciekawsze spektakle z całej Polski tworzone z myślą o dzieciach. Organizatorzy chcą traktować młodego widza serio i bez taryfy ulgowej. Do każdego spektaklu zostanie przeprowadzony specjalny warsztat twórczy o g. 13.00, do udziału, w którym zaproszeni są wszyscy chcący rozwijać swoją kreatywność.

Zostawianie i tropienie śladów wpisane jest w rozwój i dojrzewanie dziecka od samego początku, od dnia narodzin. Otwieramy oko, wydajemy z siebie pierwszy emocjonalny krzyk i tu zaczyna się nasza podróż. Ślady stópek na piasku, ślady soku na koszulce, ślady kredek na świeżo pomalowanej ścianie czy strup na pobitym kolanie – wszystkie powstają z ciekawości, chęci odkrywania i zadawania pytań. A pytań mamy mnóstwo i wydaje się, że z każdym dniem więcej. Te ślady i pytania nie zawsze cieszą. Nie zawsze są proste. Rodzice wiedzą o tym najlepiej. Ale wiedzą też, że każdy zostawiony i wytropiony ślad, każde pytanie to sygnał i szansa, że jednak mały – wielki człowiek chce i idzie do przodu. Dobrym miejscem do zadawania pytań (i zostawiania śladów) jest teatr i opowiadane w nim historie. A nie ma na to lepszego miejsca w Krakowie niż Teatr KTO mówi Daniel Arbaczewski, edukator, koordynator cyklu „KTO zostawia ślady?”

3 grudnia

12.00
KURA KOKOLINA I TAJEMNICZE JAJO (TEATR LALA BAJA / KRAKÓW)
spektakl dla dzieci w wieku 3+

13.15
KTO ZOSTAWIA ŚLADY? – WARSZTATY TWÓRCZE DO SPEKTAKLU
warsztaty dla dzieci w wieku 3-7 lat

 

10 grudnia

12.00
HOP W KOSMOS (GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY / GDAŃSK)
spektakl dla dzieci w wieku 3+

13.15
KTO ZOSTAWIA ŚLADY? – WARSZTATY TWÓRCZE DO SPEKTAKLU
warsztaty dla dzieci w wieku 3-7 lat

 

17 grudnia

12.00
KOLĘDOWA NOC (TEATRYLE / POZNAŃ)
spektakl dla dzieci w wieku 4+

13.15
KTO ZOSTAWIA ŚLADY? – WARSZTATY TWÓRCZE DO SPEKTAKLU
warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat

Repertuar i bilety: https://teatrkto.pl/

Bilety na spektakle w cenie 40 zł oraz na warsztaty w cenie 15 zł można kupić Online, w kasie teatru lub pod nr 12 633 89 47.

Na spektakle można nabyć karnet rodzinny (4 bilety) w cenie 120 zł. Karnety dostępne są kasie oraz poprzez rezerwację telefoniczną pod nr 12 633 89 47.

Każda niedziela to idealna okazja, by wraz z Teatrem KTO wybrać się w niezapomnianą podróż do świata magii, cyrku i baśni w towarzystwie twórców z całej Polski.

Unikatowy cykl spektakli przeznaczony dla najmłodszych widzów to jedyna w swoim rodzaju okazja do odkrycia teatru i doświadczania świata z wielu perspektyw. A wszystko to w jednym miejscu, na krakowskim Podgórzu! Co tydzień na KTO-wskiej scenie prezentowane są różne formy, od teatru lalek, poprzez klaunady, teatr cieni, czy żonglerkę. Dzięki KTO nie trzeba wyruszać w daleką podróż, by poznać propozycje repertuarowe teatrów z Gdańska, czy z Łodzi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty