Weleda
Weleda Baby

KTO zostawia ślady? Cykl warsztatów i spektakli dla dzieci w Teatrze KTO

Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50
🗺 mapa
📅 niedziela 14.04.2024
Dźwiękomat
KTO zostawia ślady w Teatrze KTO? To proste! Wszystkie dzieci i ich rodzice, którzy zawitają na niedzielne spektakle i warsztaty odbywające się co tydzień na podgórskiej scenie.

 KTO robi bałagan, hałas, zamieszanie? KTO opowiada niestworzone historie? KTO wydaje z siebie dziwne dźwięki i zabawnie porusza ogonem? Artyści i animatorzy w Teatrze KTO potrzebują czujnego i uważnego oka, ucha i nosa wszystkich młodych tropicieli, detektywów, poszukiwaczy oraz odkrywców, aby co tydzień rozwiązywać nowe zagadki.

W każdą niedzielę o g. 12.00 Teatr KTO zaprasza najmłodszych widzów do udziału w teatralnym cyklu „KTO ZOSTAWIA ŚLADY?”. Na scenie Teatru KTO pojawią się najciekawsze spektakle z całej Polski tworzone z myślą o dzieciach. Organizatorzy chcą traktować młodego widza serio i bez taryfy ulgowej. Do każdego spektaklu zostanie przeprowadzony specjalny warsztat twórczy o g. 13.15, do udziału, w którym zaproszeni są wszyscy chcący rozwijać swoją kreatywność.

Zastanawiacie się jakie atrakcje przygotowaliśmy dla naszych małych widzów w najbliższą niedzielę?

O g. 12.00 nasi najmłodsi widzowie będą mogli posłuchać opowieści Braci Grimm
w wykonaniu Pjotera oraz jego magicznego Dźwiękomatu.

Czy pamiętacie czas sprzed tabletów, telefonów, komputerów? Czas książek czytanych wieczorem do poduszki, kiedy głos mamy, taty czy babci stwarzał całe światy… baśniowe, kolorowe, czasem może nawet odrobinę straszne. Czas olbrzymów, Calineczek, wędrownych zawadiaków i powracającego pytania „I co? Co było dalej?”
A gdyby tak spróbować w Małych Ludziach na nowo zaszczepić tę fascynację opowieściami? Gdyby pozbierać wykradzioną z książek magię i podać ją na scenie — skupioną, zaczarowaną, odrobinę szaloną — tworzoną tu i teraz, wzbogaconą o odrobinę teatralnej tajemnicy i powstające na ich oczach szalone dźwięki i melodie. Takie… Czytanie 2.0.
A czytał, grał, śpiewał i wydawał najdziwniejsze dźwięki będzie Pjoter i jego – mieniący się setką lampek i wijący tuzinem tajemniczych kabli – Dźwiękomat.

Spektakl dla dzieci w wieku 7+
Czas trwania: 45 minut

O g. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu „Baśnie Braci Grimm. Odsłona III”. Poprowadzi je edukatorka Anna Kwiatkowska.

Teatr KTO ul. Zamoyskiego 50, Kraków
Bilety na warsztaty i spektakle dostępne są Online: https://teatrkto.pl/repertuar-luty-2024/ pod nr 12 633 89 47, mailowo: kasa@teatrkto.pl oraz w kasie teatru przy ul. Zamoyskiego 50.

Na spektakle można nabyć karnet rodzinny (2+2) w cenie 120 zł. Karnety dostępne są kasie oraz poprzez rezerwację telefoniczną pod nr 12 633 89 47.

Tropiciele, detektywi, poszukiwacze, odkrywcy – to pytanie do WAS: KTO w Teatrze KTO zostawia ślady? KTO robi bałagan, hałas, zamieszanie? KTO opowiada niestworzone historie? KTO wydaje z siebie dziwne dźwięki i zabawnie porusza ogonem?

Zostawianie i tropienie śladów wpisane jest w rozwój i dojrzewanie dziecka od samego początku, od dnia narodzin. Otwieramy oko, wydajemy z siebie pierwszy emocjonalny krzyk i tu zaczyna się nasza podróż. Ślady stópek na piasku, ślady soku na koszulce, ślady kredek na świeżo pomalowanej ścianie czy strup na pobitym kolanie – wszystkie powstają z ciekawości, chęci odkrywania i zadawania pytań. – Daniel Arbaczewski, edukator, koordynator cyklu „KTO zostawia ślady?”

Więcej o cyklu: 

https://teatrkto.pl/zapraszamy-na-spektakle-i-warsztaty-dla-dzieci-2023/

500 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent