Weleda
Weleda Baby

Kruche życie pancernika – filozoficzno-psychologiczna opowieść o braterskiej miłości

📅 poniedziałek 27.03.2023 do niedziela 09.04.2023
Kruche życie pancernika - filozoficzno-psychologiczna opowieść o braterskiej miłości
Refleksyjna opowieść o braterskiej miłości, przemijaniu i docenianiu tego, co najważniejsze

Czy zmagający się z chorobą brat jest bardziej jak żołnierz na wojnie, czy jak astronauta? Co się dzieje, gdy umieramy? Czy powinniśmy bać się tego, co będzie potem? I co po nas zostaje w kosmosie?

Kacper jest z natury mądralą i lubi filozofować, w końcu zamierza zostać liderem! Antek, jego brat, wierzy w harmonię i chciałby dać drugie życie Łajce. Mama i tata starają się godzić odmienne punkty widzenia, a babcia… Babcia jest po prostu złośliwa, ale chyba rozumie Kacpra lepiej niż Antek. Choć oczywiście dobrze mieć brata, nawet jeśli ten woli psy od kotów, a braterska miłość oznacza wieczne uszczypliwości. Gdy okazuje się, że Antek musi stawić czoła chorobie, każdy z członków rodziny mierzy się z tym faktem po swojemu, a w głowie Kacpra mnoży się jeszcze więcej pytań…

„Kruche życie pancernika” autorstwa Arlety Remiszewskiej to filozoficzno-psychologiczna bajka o sile, wątpliwościach i pytaniach, na które nikt nie zna odpowiedzi. Przemyślenia w niej zawarte na pierwszy rzut oka mogą wydawać się naiwne, lecz w pełni pokazują niepewność towarzyszącą każdemu, kto choć raz zastanowił się nad sensem życia w świecie, który sam w sobie niekoniecznie ma sens.

Autorką urokliwych ilustracji jest Zofia Zabrzeska. Patronat nad książką objęli „Guliwer. Czasopismo o książce dla dziecka”, Miasto Dzieci, Filozofuj.eu, Biblioteczka-apteczka, Psycholog pisze.

„Kruche życie pancernika”, Arleta Remiszewska, Wydawnictwo Skrzat 2023

265 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent