Kreatywne półkolonie z Planetą Robotów!

poniedziałek 16.01.2023 do niedziela 29.01.2023

Półkolonie z Planetą Robotów!

Ferie to czas wolny od szkoły, który dzieci mogą spędzić podczas półkolonii z Planetą Robotów! To okazja do rozwinięcia wiedzy z dziedziny robotyki i programowania oraz spędzenia czasu z rówieśnikami pod okiem doświadczonych wychowawców.

Program półkolonii

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku przez 10 godzin od 7.30 do 17.30. Podczas zajęć dzieci są podzielone na dwie grupy wiekowe- 6-8 i 9-12 lat. Poziom jest dostosowany do wieku i zaawansowania uczestników. Każdy dzień składa się z 3 bloków podczas których dzieci kolejno spędzają czas na zajęciach z robotyki, programowania w Minecraft: Education Edition oraz animacjach i eksperymentach naukowych. Co dokładniej kryje się pod tymi warsztatami?

LEGO robotyka dla dzieci

Podczas zajęć z robotyki dzieci podejmują się wyzwań rzuconych przez instruktorów. Przy budowie robotów mogą wykazać się i rozwinąć wyobraźnię oraz stworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje oraz poszukać sensownych rozwiązań konstrukcyjnych. Do budowy robotów używają zestawów LEGO Mindstorms wyposażonych w różne sensory takie jak np. czujnik dotyku, czujnik koloru, czujnik ultradźwiękowy. Młodsi uczestnicy stworzą własne robotyczne instrumenty oraz robo-zwierzaki, a starsi skonstruują roboty kroczące i humanoidalne!

Półkolonie z Planetą Robotów!

 

Programowanie w Minecraft dla dzieci

Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier wśród dzieci. Do nauki programowania wykorzystujemy jego edukacyjną wersję, która wzbogacona jest o elementy dydaktyczne. Pozwala to na przekazanie dzieciom wiedzy w bardzo przyjemny i przystępny dla nich sposób. Młodsze grupy skupią się bardziej na poznaniu gry przechodząc nasze autorskie mapy. Zapoznając się z wiedzą z dziedziny programowania. W przypadku starszej grupy dzieci będą miały okazję wejść głębiej w tę dziedzinę oraz stworzyć swoje autorskie projekty.

Półkolonie z Planetą Robotów!

 

Animacje

To zajęcia podczas, których stawiamy na integracje dzieci. Wspólnie z klocków LEGO stworzą kreatywne konstrukcje i SMART-CITY. Przeprowadzą eksperymenty naukowe, które pozwolą zrozumieć różne zjawiska chemiczne i fizyczne, dzięki zabawie masą sensoryczną czy budowie własnych lamp law.

Instruktorzy, animatorzy oraz kierownicy

Nad dziećmi podczas ferii czuwać będą wychowawcy z odpowiednimi uprawnieniami. Nasza kadra to otwarte i pełne energii osoby, które kochają technologię i dzieci. Długoletnie doświadczenie pozwala na dobrą zabawę dzieci oraz zapewnia to, co dla rodziców, i dla nas jest najważniejsze- bezpieczeństwo.

Ile kosztują półkolonie i co zawiera się w cenie?

Cena zaczynają się od 690 zł i różnią się w zależności od miasta. Aby sprawdzić szczegóły odnośnie ceny i terminów zapraszamy na naszą stronę. W cenie półkolonii zapewniamy:

  • Całodniową opiekę wykwalifikowanej kadry- kierownika i wychowawców posiadających odpowiednie uprawnienia
  • Warsztaty z robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft
  • Zajęcia w małych grupach (do 12 osób)
  • Bezpieczeństwo oraz półkolonie zgłoszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • Ubezpieczenie dla każdego uczestnika

Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Kontakt do odpowiedniego biura znajduje się na podstronie półkolonii w Państwa mieście.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
planetarobotow logo

Planeta Robotów

Planeta Robotów od 2013 roku daje wzór, jak powinny wyglądać dobre zajęcia z LEGO robotyki dla dzieci i młodzieży. Nasze warsztaty powstały z pasji do robotów i kreatywnej edukacji.

Podczas zajęć staramy się przekazać naukowego …

Więcej

Adres:

ul. Włoska 8
00-777 Warszawa


Kontakt:

731 471 482
waw@planetarobotow.pl
https://www.planetarobotow.pl
facebook