Kraków tańcem malowany. 21. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Rynek Główny - Pałac Biskupa Erazma Ciołka mapa

niedziela 19.07.2020 do czwartek 30.07.2020

Kraków tańcem malowany

Mimo pandemii 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” odbędzie się w Krakowie zarówno w realnej rzeczywistości, jak i filmowej. Tytuł festiwalu Kraków tańcem malowany zdradza, że naszą intencją jest promowanie tańcem najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków oraz przestrzeni historycznych Krakowa. Tańcem opowiemy historie o miejscach i postaciach związanych z naszym miastem.

Zabierzemy w podróż po Krakowie różnych epok: Średniowiecza, Renesansu, Baroku. Będzie to taneczny ukłon dla Krakowa, miasta które miało spory wpływ na kształtowanie losów Polski i świata.

W dniach 19-26 lipca – w planowanym wcześniej terminie festiwalu – tancerze pojawią w przestrzeniach miasta prezentując różne programy taneczne. W tym roku nie będzie sceny i nie będzie widowni. Będziemy tańczyć obok Was, często obok codziennego życia, na ulicach, placach i dziedzińcach, tak jak podczas happeningów. Zatańczymy więc m.in. na Rynku, w Barbakanie czy na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka. Pokazy zamierzamy powtarzać, więc nie da nas się nie zauważyć. Jednocześnie, wszystkie nasze festiwalowe występy w mieście będą filmowane dla TVP3 Kraków.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędą się także warsztaty taneczne KRAKÓW TAŃCZY!, zarówno online jak i „na żywo” w przestrzeni publicznej. Warsztaty online zaplanowane zostały w dniach 27-31 lipca. Poprowadzi je dobrze znana grupa międzynarodowych pedagogów, mistrzów w danych dziedzinach. I tak swoje wirtualne klasy otworzą: Marie-Claire Bär Le Corre (francuski taniec renesansowy), Marta Baranowska (włoski taniec renesansowy), Ana Yepes (dawny taniec hiszpański), Alaknanda (indyjski taniec Kathak), Nikoleta Giankaki (dawny taniec grecki), Pierre-François Dollé (barokowy taniec francuski oraz barokowy taniec francuski MASTERCLASS); Leszek Rembowski (dawny taniec polski).

W dniach 28-30 lipca w świecie realnym odbędą się warsztaty taneczne KRAKÓW TAŃCZY POD WAWELEM przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni na stadionie, na Placu na Groblach, zaprosimy najmłodszych na wspólną podróż taneczną, podczas której poznamy tańce greckie, francuskie, hiszpańskie. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, ale będą wymagały rejestracji przez Internet. Szczegóły na stronie www.cracoviadanza.pl/festiwal.

Szczegółowy plan warsztatów KRAKÓW TAŃCZY POD WAWELEM:
miejsce: stadion na Placu na Groblach
godzina rozpoczęcia: 10.30
godzina zakończenia: 12.00
28.07 – dawne tańce greckie, prowadzenie Nikoleta Giankaki
29.07 – dawne tance francuskie, prowadzenie Marta Baranowska
30.07 – dawne tańce hiszpańskie, prowadzenie Dariusz Brojek
* w związku z różnymi warunkami pogodowymi organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu warsztatów

We wrześniu, 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” będzie miał swoją odsłonę telewizyjną. Na antenie TVP3 Kraków prezentowana będzie seria odcinków edycji „Kraków tańcem malowany”.

Zapraszamy! Bądźcie z nami.

Kraków tańczy!

dyrektor artystyczny: Romana Agnel

dyrektor organizacyjny: Dominika Kosek-Turowska

organizator: Balet Cracovia Danza

współorganizator: Fundacja Ardente Sole

partnerzy: TVP3 Kraków, Muzeum Krakowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Zamek Królewski na Wawelu, High Enough Film Production, Restauracja Chimera

patroni medialni: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, Kraków.pl, taniecpolska.pl, Magazyn Karnet, Kwartalnik „Taniec”, PolskaMuza.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

21. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza – reklama
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie