Teatr Groteska mapa

sobota 14.01.2023 do niedziela 15.01.2023

Kot w butach w Grotesce

Opowieść o Kocie w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana Julka – syna młynarza. Kot jest wyjątkowy i wie jak osiągnąć cel, ale by go zrealizować będzie musiał trochę nakłamać, a nawet kogoś zjeść… Zawarta w bajce anegdota pokazuje jak sprytem i kombinatorstwem można osiągnąć fortunę i rękę pięknej księżniczki zarazem. Tylko czy właśnie o tym chciał powiedzieć autor?

Bądźcie nieuczciwi, bo to się zawsze opłaca – chyba jednak nie. Przyjrzyjmy się sprawie uważniej. Młody młynarz dostaje w spadku Kota. Szybko orientuje się, że ów Kot gada, mało tego, całkiem z sensem gada. Kot jest wyjątkowy, chce dla swojego pana jak najlepiej, widzi w nim nawet materiał na księcia. Oczywiście ma już pewien plan, może trochę przebiegły. Lecz czegóż to się nie zrobi by osiągnąć tak szczytny cel, przecież zawsze lepiej jest być kotem księcia niż młynarza… Choć zapewne znajdą się też tacy, którym bardziej smakują tłuste i promienne myszy z młyna, niż chude i zziębnięte z zamku. Prawda?

W tej oryginalnej adaptacji bajkowe postaci zaskakująco pasują do realiów współczesnego świata. W zabawny sposób wprowadzeni zostajemy w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach. Gdzie kończy się spryt, a gdzie zaczyna oszustwo? Odważnie spojrzymy na dwuznaczną rzeczywistość bajkowego świata. Doskonały ruch sceniczny, dowcipne piosenki i humor – śmiać się będą i dzieci, i dorośli. Pozbawione dosłowności kolorowe, kubistyczne dekoracje i kostiumy pozwolą uruchomić wyobraźnię widzów.

Kot w butach
na podstawie baśni Charlesa Perrault’a
14 stycznia, godz. 16
15 stycznia, godz. 11 i 13

spektakl dla dzieci od 5 lat

UWAGA! Konkurs!

Mamy dla naszych czytelników dwa podwójne zaproszenia na spektakl 14 stycznia, godz. 16!

Aby je zdobyć, należy do dnia 9 stycznia przysłać zgłoszenie na adres redakcja@miastodzieci.pl. W temacie należy wpisać Kot w butach, a w treści podać swoje imię i nazwisko, wiek dziecka  oraz króciutko napisać: za co lubicie Groteskę?
Na wybrane adresy e-mail prześlemy informację o wygranej – brak maila oznacza brak wygranej. Powodzenia!

Uwaga! Ze względu na charakter zabawy lista osób nagrodzonych nie zostanie opublikowana na stronie miastodzieci.pl

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

ul. Skarbowa 2