Korzenie i korony placu Małachowskiego. Rodzinna gra terenowa z mapą

plac Małachowskiego (przed Zachętą) mapa

sobota 07.08.2021

Korzenie i korony placu Małachowskiego. Rodzinna gra terenowa z mapą

Podczas rodzinnej gry poznamy fascynujący świat drzew z placu Małachowskiego i Ogrodu Saskiego, pierwszego publicznego parku w Warszawie. Specjalnie przygotowana mapa poprowadzi nas śladami drzew uszkodzonych przez bombę podczas II wojny światowej lub w zakątki parku niegdyś odwiedzane przez warszawskich literatów po drodze do kawiarni przy dzisiejszej ulicy Mazowieckiej.

prowadzenie: Edyta Ołdak i Marcin Markiewicz

Edyta Ołdak — graficzka, ilustratorka książek, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego długoletnia prezeska odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań Stowarzyszenia. Zajmuje się również szkoleniami dla kadr kultury, uczy ewaluacji oraz jak wykorzystywać wolne zasoby w samodzielnym tworzeniu wizualnych strategii organizacji społecznych.

Marcin Markiewicz — psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener umiejętności psychospołecznych, edukator i miłośnik przyrody. Ukończył szkolenie z psychoterapii poznawczo behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT w Warszawie oraz Szkołę Trenerów Umiejętności Psychospołecznych w Stowarzyszeniu OPTA. Prowadzi warsztaty z umiejętności społecznych dla grup oraz pracuje indywidualnie z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Z zamiłowania filozof, prowadzi zajęcia z filozofowania z młodzieżą gimnazjalną.

Wydarzenie towarzyszące wystawie plenerowej Korzenie i korony placu Małachowskiego.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wystawa plenerowa Korzenie i korony placu Małachowskiego i działania edukacyjne wokół niej są efektem szeroko zakrojonych działań programowych Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie”, które współfinansuje Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie