Kodo-jesień Łódzkie 2016 zaprogramowane – relacja

środa 07.12.2016 do środa 14.12.2016

Warsztaty Kodo-Jesień 2016 1

Właśnie dobiegła końca jesienna edycja warsztatów informatycznych dla gimnazjalistów pod hasłem Kodo-jesień, Łódzkie 2016 organizowanych przez Województwo Łódzkie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi i odbywały się w dniach 12, 13, 19, 20 i 26 listopada 2016 r. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjów z takich miejscowości województwa łódzkiego jak Łódź, Topola Królewska czy Koluszki. Zainteresowanie zajęciami przerosło wszelkie oczekiwania!

Warsztaty Kodo-Jesień 2016 1

– W warsztatach uczestniczy zdecydowana większość osób zainteresowanych programowaniem i informatyką. Bardzo dobrze się z nimi pracuje. Tworzą małą grupę. To duży plus, bo mogę do każdego podejść, natychmiastowo rozwiązać problem i przejść dalej – ocenia dr Karol Korczak, prowadzący zajęcia wykładowca z Katedry Informatyki Ekonomicznej UŁ. – Uczę programowania w prosty i przyjemny sposób. To nie jest żadna czarna magia. Wystarczy wpisać kilka linijek kodu i stworzyć fajnie działającą aplikację. Takie umiejętności mogą się przydać w życiu i w dalszej edukacji informatycznej. Sporo osób jest zainteresowanych kontynuacją w liceum profilowanym, pytają jak to wygląda dalej na studiach – dodaje.

Warsztaty Kodo-Jesień 2016 3

– W większości szkół nie ma dodatkowych zajęć z programowania. Wyjątkiem jest gimnazjum OO. Bernardynów, gdzie uczniowie uczą się podstaw kodowania – zaznacza Julek, uczeń tej szkoły.

Co młodzieży podoba się najbardziej?
– Najbardziej podoba nam się tworzenie programów – oceniają. Na pytanie, czy chcieliby wziąć udział w kolejnych warsztatach, odpowiadają zgodnie, że tak. Większość osób nie ma tego w szkole, bo taka jest podstawa programowa. W przyszłości fajnie by było, gdyby warsztaty były podzielone na stopień podstawowy i zaawansowany, tak aby Ci, którzy nie mają wiedzy mogli ją nabyć, a Ci którzy wcześniej tu byli bądź interesowali się w domu, mogli poszerzyć swoje umiejętności, proponują uczniowie z Topoli Królewskiej.

Warsztaty Kodo-Jesień 2016 4

Wszystkie sugestie uczestników postaramy się wziąć pod uwagę. Kolejna edycja Kodo-Łódzkie już latem 2017 r. Tym razem proponujemy wzięcie udziału w konkursie skierowanym do szkół, polegającym na stworzeniu prezentacji multimedialnej. Autorzy najlepszych prac wyjadą do Łodzi na Kodo-lato, Łódzkie 2017.
Szczegóły już wkrótce!

 

Wieści nadesłała p. Maria Kucińska z Urzędu Marszałkowskiego. Dziękujemy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty