Ko-lekcja wyborów – kreatywne warsztaty dla dzieci

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski mapa

sobota 15.08.2020

Ko-lekcja wyborów - kreatywne warsztaty dla dzieci

Kompozycje z kolorowych figur i kształtów przedstawiające kosmiczne krajobrazy, frotaże liści, tworzenie własnych lalek z nieoczywistych materiałów i inne kreatywne działania, realizowane przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w małych grupach kreatywnych i w pięknym plenerze Zamku Ujazdowskiego! Zespół EDU Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wyjątkowe, jednorazowe, kreatywne warsztaty dla dzieci w grupach 3-6 lat {Smykowizje} i 6-11 lat, pod tytułem Ko-lekcja wyborów, które odbywają się w ramach długofalowego projektu pod tym samym tytułem.

Działanie jest zaplanowane w wyjątkowy sposób tak, by w różny sposób angażować rodziców i opiekunów oraz dzieci. Dzieci będą pracować i działać pod kierunkiem edukatorek U-jazdowskiego, inspirując się wybranymi dziełami z Kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, autorstwa takich artystów, jak Andrzej Dłużniewski, Katarzyna Przezwańska czy Aneta Grzeszykowska. Jednocześnie zespół kuratorski projektu spotka się z rodzicami i opiekunami na specjalną dyskusję o sztuce współczesnej, dla której punktem wyjścia będą dzieła z Kolekcji U-jazdowskiego.

W ramach tego wieloetapowego projektu kuratorzy projektów edukacyjnych Zamku wraz z Widzami przygotowują wystawę dzieł z Kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Partycypacyjna wystawa dzieł z kolekcji zostanie otwarta w listopadzie 2020 roku a wszystkie dzieła i obiekty z wystawy zostaną wskazane przez Widzów: najpierw w ramach spotkań i dyskusji o sztuce, w późniejszym etapie poprzez platformę internetową, tworzącą swoistą galerię dzieł sztuki współczesnej.

Uwaga! W ramach rodziny może uczestniczyć maksymalnie 2 dzieci i koniecznie 2 opiekunów: jedna osoba obecna podczas warsztatów z dziećmi, druga – jednocześnie jako uczestnik/uczestniczka dyskusji.

kreatywne warsztaty dla dzieci 3-6 i 6-11 lat wraz z opiekunami i dyskusja dla rodziców i opiekunów
15 sierpnia 2020 roku, godzina 11.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
wstęp bezpłatny | liczba miejsc ograniczona do 12 rodzin!
zapisy: info@u-jazdowski.pl lub telefonicznie: 510 160 779, (22) 628 12 71-73, w. 135

Więcej informacji o spotkaniu: https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/ko-lekcja-wyborow/spotkanie-fokusowe-3

Informacja o projekcie i wystawie Ko-lekcja wyborów: https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/ko-lekcja-wyborow

dołącz do wydarzenia fb: https://www.facebook.com/events/633929927126964/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty