Kino Plenerowe w Wadowie

Park w Wadowie
📅 piątek 05.08.2022 do sobota 06.08.2022
Kino Plenerowe w Wadowie
Lato w pełni, a to oznacza, że wszyscy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu niż w zamkniętych salach. Ale co mają zrobić kinomaniacy? Odpowiedź jest prosta, czeka na nich kino plenerowe. Z myślą o wielbicielach filmu ale też osobach, które po prostu chcą spędzić letni wieczór w miłej i przyjemnej atmosferze przygotowaliśmy Kino Plenerowe w Wadowie.

W ostatni weekend lipca (piątek – 29.07. i sobota – 30.07.) oraz pierwszy weekend sierpnia (piątek – 5.08. i sobota 6.08.) zaprosimy wszystkich na seanse największych hitów kinowych ostatnich lat. W repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi udadzą się w przygodę z „Corgi, psiakiem królowej” i Mikołajkiem. W filmie „Teraz albo nigdy” poznamy historię Mayi (Jennifer Lopez), która będzie musiała zawalczyć nie tylko o swoją karierę, ale przede wszystkim, o tych których kocha. Fanów hollywoodzkich klasyków bez wątpienia przyciągnie historia młodej aktorki i jazzowego muzyka, czyli musical nagrodzony Oscarem „La La Land”. Na wszystkich będzie czekać popcorn i miejsce na leżakach.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Repertuar:

29.07 (piątek) godz. 21:00 – „La La Land”

30.07 (sobota) godz. 21:00 – „Corgi, psiak królowej”

05.08 (piątek) godz. 21:00 – „Wakacje Mikołajka”

06.08 (sobota) godz. 21:00 – „Teraz albo Nigdy”

W razie złej pogody wydarzenie zostanie odwołane i/lub przełożone na inny termin.

Kino Plenerowe w Wadowie jest organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Organizatorem jest Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wadowa.

O filmach:

„Corgi, psiak królowej” – Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę..

„Wakacje Mikołajka” – Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

„Teraz albo nigdy” – Maya jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca. I nagle wszystkie marzenia się spełniają: dostaje kierownicze stanowisko, pokaźną pensję i wstęp do wielkiego świata. Jak to możliwe? Ktoś życzliwy, bez jej wiedzy, zmodyfikował w sieci jej CV – tworząc jej zupełnie nową, ekskluzywną przeszłość: prestiżowa uczelnia, światowe kontakty i branżowe sukcesy. Maya podejmuje tę grę i pewnym krokiem wkracza na sam szczyt. Dla firmy będzie to prawdziwe trzęsienie ziemi, bo dziewczyna nie owija w bawełnę, a wielkopańskie maniery są jej obce jak język mandaryński. Wkrótce jednak przeszłość się o Mayę upomni i to w najmniej spodziewany sposób. Będzie musiała zawalczyć nie tylko o swoją karierę, ale przede wszystkim, o tych których kocha.

„La La Land” – Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?