Karmelek – spektakl pełen ciepła i humoru

Elektoralna 12 mapa

niedziela 22.05.2022

20

Karmelek - spektakl pełen ciepła i humoru

22 maja o 12.00 w ramach Sceny Młodego Widza w MIK zagości Karmelek, okraszony piękną muzyką i radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z widownią autorstwa Marty Guśniowskiej. To ciepła, pełna humoru opowieść o przyjaźni i emocjach, o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi. W tych poszukiwaniach będzie towarzyszył nam tytułowy piesek – Karmelek.

Rodzice często zastanawiają się jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i relacjach. Umiejętność odczuwania emocji i wyrażania ich to kwestie niezwykle istotne, ale zarazem trudne. W ich tłumaczeniu pomagają książki czy spektakle. Taką pomocną dłoń, a właściwie łapę podaje rodzicom tytułowy piesek Karmelek, który będzie naszym przewodnikiem po świecie emocji. Karmelek to bowiem ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym, a co – jak się, wraz z naszym Karmelkiem, dowiemy – jest całkowicie niematerialne.

Okraszony piękną muzyką i radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z widownią. Przewidziany jest dla dzieci najmłodszych.

Najważniejsze przesłanie tej opowieści to zwrócenie uwagi, że przyjaźń „czeka za rogiem”. –– Kiedy jesteśmy smutni, to naprawdę wystarczy otrzeć łzę i rozejrzeć się wokoło, bo są wokół nas ludzie czy to zwierzęta pełne miłości i przyjaźni, którzy zawsze będą chcieli nam pomóc”.

– mówi Roksana Miner, reżyserka spektaklu

Spektakl to teatr parawanowy. Grają tu zarówno lalki sycylijki, jawajki, jak też lalki stolikowe i pacynki.
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatralno-plastyczne.
Autor: Marta Guśniowska
Występują: Alicja Bach, Maciej Zalewski, Paweł S. Szymański
Czas trwania: 60 minut
Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia
Bilety: 20 zł dostępne w kasie MIK i na  lmik.waw.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr