Jeszcze mi wina nalej! Koncerty Sylwestrowe w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska mapa

środa 05.01.2022 do czwartek 06.01.2022

Jeszcze mi wina nalej!Koncerty Sylwestrowe w Operze Krakowskiej

Zgodnie z coroczną tradycją, Opera Krakowska serdecznie zaprasza do wspólnego uczczenia ostatniej nocy mijającego roku. A okazji do świętowania nie zabraknie – 31 grudnia artyści wystąpią przed publicznością dwukrotnie, o g. 18.00 i 21.30. Spóźnieni mogą jeszcze zdążyć na „bis” – 2, 5 i 6 stycznia.

 Jedną ze stałych pozycji w repertuarze Opery Krakowskiej są uroczyste koncerty sylwestrowe, wypełnione przebojami muzyki operowej, operetkowej, a nawet popularnej. Mimo trudnego czasu, zespół Opery wchodzi w 2022 rok z nadzieją na to, że nadal będzie mógł regularnie spotykać się z krakowską publicznością, a w gmachu przy ul. Lubicz 48 będą królować radość i muzyka.

„Jeszcze mi wina nalej!” – słowa z wiersza Agnieszki Osieckiej, które stały się inspiracją dla tegorocznego koncertu, odnoszą się nie tylko do atmosfery, którą artyści mają nadzieję wykreować na scenie, lecz również do tradycji zawierania przez kompozytorów w dziełach operowych pieśni-toastów – by wspomnieć chociażby słynne „Libiamo ne’ lieti calici” z Traviaty G. Verdiego czy „Viva il vino spumeggiante” z Rycerskości wieśniaczej R. Leoncavalla. Jednych wino – niczym miłosny eliksir – wprawi w romantyczny nastrój i zachęci do sercowych uniesień (Opowieści Hoffmanna, Cyganeria), w innych wzbudzi rozrzewnienie (Napój miłosny, Księżniczka czardasza). Jeszcze inni zawirują w tańcu, gdy porwie ich rytm polki, kankana czy flamenco (Orfeusz w piekle, Carmen). Niektórym nawet zakręci się w głowie… Jedno jest pewne – podczas sylwestra z Operą nie uśnie nikt (Turandot).

Nowy Rok trzeba witać hucznie, zatem na scenie przy ul. Lubicz wystąpi aż sześciu solistów: Monika Korybalska, Paula Maciołek, Iwona Socha, Jarosław Bielecki, Tomasz Kuk oraz Michał Kutnik; towarzyszyć im będą Orkiestra, Chór i Balet pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego.

Koncert Sylwestrowy „Jeszcze mi wina nalej!”, 31 grudnia 2021, g. 18.00, 21.30; 2, 5, 6 stycznia 2022, g. 18.30, Opera Krakowska (Duża Scena)

obsada
Monika Korybalska
Paula Maciołek
Iwona Socha
Jarosław Bielecki
Tomasz Kuk
Michał Kutnik

Orkiestra i Balet Opery Krakowskiej
dyrygent: Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Kierownictwo artystyczne: Bogusław Nowak,  Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Bożena Pędziwiatr

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Jeszcze mi wina nalej! Koncerty Sylwestrowe w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook