Jesienna ramówka dla najmłodszych w Concordii Design – spektakl i warsztaty

📅 sobota 22.09.2018 do niedziela 23.09.2018
30 - 40 zł
Jesienna ramówka dla najmłodszych w Concordii Design – spektakl i warsztaty

Po wakacyjnej przerwie Concordia Design ponownie zaprasza na weekendowe, kreatywne warsztaty dla najmłodszych! Nowy sezon otwiera m.in. premiera spektaklu „Od słowa do słowa” Studia Teatralnego BLUM, warsztaty uważności dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat czy twórcze warsztaty z wydawnictwem Zakamarki. Po przerwie wracają także zajęcia z Musiconem, unikalnym projektem muzycznym stworzonym przez polskich projektantów i nagradzanym na całym świecie. Musicon pozwala dzieciom nie tylko na komponować i odtwarzać muzykę, ale także ją zobaczyć i jej doświadczyć.

1. „Od słowa do słowa”
Spektakl Studia Teatralnego BLUM
Wiek: 1,5 – 6 lat
Data: 23.09 (niedziela)
Godz. 10:00 i 11:30
Cena: 40 zł (dziecko plus opiekunowie)

Rezerwacja biletów: Studio Teatralne BLUM : Tel. 666 987 001  mail: marketing.blum@gmail.com
W spektaklach Teatru Blum dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni i wszechstronnego rozwoju. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów, oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze, obywają się bez puenty czy jednoznacznego przesłania. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych, w którym zabawa i radość to nieodłączny warunek rozwoju.

Idea spektaklu „Od słowa do słowa” powstała z inspiracji twórczością niezwykłej poetki i autorki scenariuszy teatralnych dla dzieci – Krystyny Miłobędzkiej. Muzyczność i prostota jej tekstów skierowały uwagę twórców teatru na słowo – wieloznaczny komunikat. Czym staje się wypowiadane słowo pozbawione warstwy znaczeniowej? Ile emocji można zawrzeć w jednym słowie? Czy pojedynczy dźwięk może stać się słowem? Wszystkie te pytania spektakl w metaforyczny i ciekawy sposób zadaje swoim najmłodszym widzom.W teatralnym świecie słowa i dźwięki wydobywają się nie tylko z ust aktorek, ale też z kolorowych rur i tub, które po przedstawieniu zamieniają się w inspirujący plac zabaw, który zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.Scenariusz autorski na podstawie twórczości Krystyny Miłobędzkiej: Lucyna Winkel Scenografia: Marta WyszyńskaOprawa dźwiękowa: Radek MadejaWystępują: Agnieszka Dubilewicz i Halszka Różalska.

2. Zabawy z żabką
Warsztat uważności
Data: 23.09 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 13.00-14.00
Zapisy przez stronę: https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program
Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj.

Cieszący się ogromną popularnością, niezwykły warsztat inspirowany książką „Uważność i spokój żabki” Eline Snel, autorki treningu uważności dla dzieci : „Uwaga, to Działa!” Metoda Eline Snel®. Program, daje narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne dzieci.

Warsztat koresponduje z możliwościami poznawczymi oraz potrzebami emocjonalnymi dzieci. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni, prostych ćwiczeń ruchowych, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dzieci podczas spotkania będą miały okazję: sprawdzić, co robią żabki nad brzegiem stawu,wcisnąć „przycisk pauzy”, skierować światło uwagi na śnieżną kulę, poszukać miejsca, w którym mieszka szczęście, poczuć się jak motyl, dowiedzieć się, czy tylko leń nic nie robi oraz znaleźć swoje super moce.Warsztat daje małym uczestnikom m.in. narzędzia dokoncentrowania uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywania jej, kierowania nią w pożądaną stronę; przenoszenia na inny obiekt, czy obserwowania i akceptowania swoich emocji i myśli bez oceniania ich. Dzieci będą się także uczyć rozpoznawać „trudne myśli” i „trudne emocje”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę, akceptować siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijać życzliwość wobec siebie i innych.

Od słowa do słowa - spektakl Studia Teatralnego BLUM
ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań