Jakie to zwierzę? – warsztaty dla dzieci

Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki mapa

czwartek 15.10.2020 do poniedziałek 26.10.2020

Jakie to zwierzę? - warsztaty dla dzieci

Jakim zwierzęciem jest Zachęta, a jakim Pałac Kultury i Nauki? Teraz możemy to sprawdzić. Artystka Iza Rutkowska powołała do życia Studio Zoochitecture, w którym projekty powstają we współpracy z dziećmi. W październiku odbędą się warsztaty projektowe, podczas których najmłodsi przyjrzą się funkcjonalności budynków użyteczności publicznej, w tym Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki, Sejmu RP, Lotnisku Fryderyka Chopina, Pałacowi Kultury i Nauki oraz szkole prowadzonej przez Komunę Warszawa.

Zespół pod przewodnictwem Izy Rutkowskiej będzie pracował na rysunkach technicznych wybranych budynków widzianych z lotu ptaka. Dzieci będą używać ich jako mapy, żeby zapoznać się ze skalą budynku, a następnie wyszukiwać w planach kształtów zwierząt i nadawać im funkcje użyteczności publicznej. Każda z prac zostanie udokumentowana, a materiały posłużą artystce do przygotowania koncepcji przekształcenia wybranej przestrzeni w taki sposób, aby była ona bardziej przyjazna, funkcjonalna oraz sprzyjała integracji zgodnie z wizją dzieci.

Warsztaty odbywają się „na żywo” w wybranych budynkach, są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku 5–12 lat. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo będzie możliwe po podpisaniu regulaminu przez opiekuna. Informację o miejscu spotkania otrzymają drogą mailową opiekunowie dzieci zakwalifikowanych na warsztaty.

Terminy warsztatów:

15.10, godz. 17–18.30: Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki
17.10, godz. 12–13.30: Lotnisko Fryderyka Chopina
24.10, godz. 12–13.30: Pałac Kultury i Nauki
25.10, godz. 12­–13.30: Sejm RP
26.10, godz. 17–18.30: Szkoła Emilii Plater 31

wstęp wolny,  obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnewarsztaty