Weleda
Weleda Baby

II Piknik naukowy na Bemowie

Bemowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
🗺 mapa
📅 sobota 04.06.2022
II Piknik naukowy na Bemowie
Zapraszamy na II Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się 4 czerwca w godz. 12.00-18:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czeka Was mnóstwo fantastycznych atrakcji!

Zorganizujemy tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Będziecie mieli szansę eksperymentować w różnych strefach naukowych:

 • Strefa Centrum Nauki Kopernik;
 • Nowoczesne Technologie;
 • Ale kosmos!;
 • Klimat to my! – strefa ekologiczna;
 • Domowe Laboratorium;
 • Akademia Młodego Medyka;
 • Fizyka na fali;
 • Wehikuł czasu – strefa archeologiczna;
 • Balonowa Strona Nieba;
 • Strefa Pasażera;
 • Strefa Relaksu.

Centrum Nauki Kopernik zabierze nas w morski rejs i odpowie na pytania: jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku i co powoduje chorobę morską. Przyjrzymy się też muzyce i sprawdzimy, czy wszystko może być instrumentem. Wraz z Planetą Robotów zbudujemy roboty i łaziki marsjańskie z LEGO. Z Planetą Anuka wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzymy niebo, dowiemy się, jak rozpoznać gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy. Poznamy odpowiedzi na pytania: czy istnieje życie w Kosmosie i gdzie go szukać? Zwiedzimy także wnętrze stacji kosmicznej w goglach VR! Z Wojskową Akademią Techniczną przeniesiemy się do świata barwnych doświadczeń i reakcji. Zaobserwujemy przyzywanie duchów w laboratorium oraz chemiczne światła drogowe. Wspólnie z Mocną Ekipą w małej hucie szkła poznamy proces wytapiania i wydmuchiwania szklanych ozdób. Razem stworzymy wulkan z sody, ciecz nienewtonowską i domowe kosmetyki. Przekonamy się też, jak hodować rośliny miododajne, aby pomagać pszczołom. Do domów wrócicie z doniczką zasadzonych przez siebie kwiatów. Świat przyrody przybliży nam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z Akademią Małego Lekarza nauczycie się masażu serca i rozwiążecie zagadki anatomiczne ukryte w szkielecie Kostku. Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże nam różne rodzaje lewitacji i złudzenia optyczne, a z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego weźmiemy udział w warsztatach tkackich, ceramicznych i krzemieniarskich. Balonowa Strona Nieba zaprosi nas do kosza balonu oraz przybliży historię baloniarstwa. Jeżeli pozwoli na to pogoda, oderwiemy się od ziemi podczas lotu na uwięzi! Metro Warszawskie opowie o bezpieczeństwie na podziemnych stacjach i planach rozbudowy linii M2. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo przygotuje dla Was quiz o naszej dzielnicy, a na stoisku bemowskiej Biblioteki Publicznej będziecie mogli wymienić się książkami! Nie zabraknie pokazów ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od „Nitro Lody” oraz zakręconych animacji dla najmłodszych!

Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są ciekawi świata, otwarci na wiedzę i nowe doświadczenia. Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania potęgi nauki, a to wszystko na świeżym powietrzu!

Wstęp wolny! Nie może Was tam zabraknąć! Do zobaczenia!

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku Dzielnicy Bemowo: https://www.facebook.com/events/522711699324338.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

II Piknik naukowy na Bemowie

414 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent