Historie tańcem pisane…

poniedziałek 11.04.2016 do sobota 23.04.2016

Historie tańcem pisane…

Już po raz dziewiąty młodzi pasjonaci tańca spotkają się podczas Przeglądu choreograficznego dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1).

Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca, organizator Przeglądu – Klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia do prezentacji swoich układów choreograficznych.

Od wielu lat dla dzieci i młodzieży taniec jest jedną z najbardziej lubianych form aktywności ruchowej, która uwrażliwia na muzykę, wyzwala talent i pozwala rozwijać zdolności artystyczne. Przegląd powstał z myślą o wszystkich, dla których taniec jest sposobem wyrażania siebie. Organizatorzy obrali sobie za cel promowanie dziecięcej twórczości choreograficznej i tanecznej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do tańca. Przegląd to doskonała okazja aby młodzi uczestnicy nabrali nowych doświadczeń artystycznych, dzięki możliwości prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Kształtując przez to poczucie własnej wartości, uwrażliwiają siebie i innych na piękno i estetykę tej formy sztuki. Każdego roku grono uczestników Przeglądu się powiększa, co jest wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Ważnym celem jest sprowokowanie myśli twórczej u młodych uczestników – przejście z roli wykonawcy układu tanecznego do roli twórcy pomysłu choreograficznego. Pomysłodawczynią Przeglądu jest pani Barbara Gatty-Kostyal pedagog choreograf  baletu.

Osoby zainteresowane udziałem w Przeglądzie mogą zgłosić maksymalnie dwa układy choreograficzne. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia w Klubie Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Uczestnicy Przeglądu zaproszeni są także do wykonania dowolną techniką prac plastycznych o tematyce tanecznej, które będą prezentowane na wystawie towarzyszącej imprezie.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia można pobrać ze strony www.krakownh.pl, lub odebrać osobiście w Klubie Ośrodka Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00. Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie (12 644 24 32 wew. 28).

Klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

tel. 12 644 24 32 wew. 28

osrodek@krakownh.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Klub Ośrodka Kultury

Klub OK działa w strukturach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.
W ofercie różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.:
• Maluchowo
• zespół baletowy Gaduły oraz zerówka baletowa
• kursy językowe
• organizacja imprez okolicznościowych i tematycznych

Więcej

Adres:

os. Zgody 1
31-949 Kraków


Kontakt:

12 644 24 32
osrodek@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:taniec