Grupa NEO i Mikołajki

poniedziałek 06.12.2010

Grupa NEO i Mikołajki

W tym roku na wielkim finale 6 grudnia znów spróbujemy pobić rekord Guinessa w wykonaniu największej kartki pocztowej do Świętego Mikołaja. Kartka będzie się składać z małych, ręcznie malowanych przez dzieci, specjalnie do tego przygotowanych płócien, które na koniec zostaną połączone razem w jedną dużą kartkę. Zapraszamy pomocników świętego Mikołaja do wspólnej zabawy przy jej tworzeniu! Nie zabraknie też samego Świętego, który z pewnością wynagrodzi wysiłek pracowitym elfom!

6.12.2010 r.
godz. 12.00
 Rynkek Staromiejski w Łodzi

Do 24 listopada wydaliśmy 1823 płócien i wykonaliśmy 600 prac!
Ponad 600 dzieciaków weźmie udział w warsztatach! 

Wciąż można do nich dołączyć – w sobotę 4 grudnia zawitamy do IKEI.

Jeszcze raz spróbujemy wyprodukować największą kartkę świąteczną do Św. Mikołaja i tym razem pobić rekord i oficjalnie zarejestrować go w Księdze Rekordów Guinessa – Planujemy wykonanie największej kartki pocztowej o powierzchni 150 mkw! Kartka będzie się składać z małych, ręcznie malowanych przez dzieci specjalnie do tego przygotowanych płócien, które na koniec zostaną połączone razem w jedną dużą kartkę.
– Kartę po zarejestrowaniu przez zaproszonych przedstawicieli Księgi Rekordów Guinessa sfotografujemy z góry, tak aby powstała fotokopia, która następnie w postaci małej kartki pocztowej zostanie wydrukowana i rozsyłana jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami Świątecznymi od łódzkich dzieciaków.
– Docelowo powstałą rekordową kartę oficjalnie zapakujemy i ponownie wyślemy do Świętego Mikołaja do Laponii.

– Wśród wszystkich uczestników tegorocznej V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę rozlosujemy wiele ciekawych i wartościowych nagród.
– Na naszej specjalnej stronie internetowej (www.fabrykaprezentow.neo.org.pl), pojawiają się wszystkie prace przysłane i wykonane przez dzieci oraz informacje dotyczące całej akcji.
– Głównym organizatorem akcji jest Grupa NEO oraz Urząd Miasta Łodzi.

Urząd Miasta Łodzi oraz Grupa NEO zaprasza na V edycję Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę 2010.

Od 4 lat Łódzka Fabryka Prezentów zaprasza 6 grudnia łódzkie dzieci do produkcji prezentów świątecznych. Do tej pory „wyprodukowaliśmy": anioły z masy solnej, prezenty recyklingowe, malowane ręcznie bombki, Wielką Świąteczną Kartkę. Najpilniejszych „pracowników" naszej Fabryki nagrodziliśmy wieloma gadgetami, słodyczami i prezentami.
Oprócz wyrobu prezentów proponowaliśmy małym i dużym Łodzianom różne atrakcje na w Łodzi i na ulicy Piotrkowskiej dla dzieci i dorosłych, w tym świąteczne kolędowanie na wielkiej scenie, nagranie i wydanie płyty z kolędami zaśpiewane przez polityków, artystów i dzieci, zbiórka pieniędzy na łódzkie cele charytatywne (np.. Szpitale z oddziałami dziecięcymi). Podczas trwania każdej edycji Fabryki odwiedziło nas każdorazowo ponad 500 dzieci i młodzieży w wieku od 2,5 lat do … 60 lat, którzy „wyprodukowali" łącznie od kilkuset do ponad 3000 tys. prezentów. Nasza Fabryka była pokazywana w mediach w całej Polsce, promując nasze miasto Łódź.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci z Łodzi i regionu łódzkiego!

Grupa NEO
90-103 Łódź, ul. Piotrkowska 92
tel. 0509555129, 0501270433,
email: grupaneo@gmail.com
http://www.grupaneo.pl/

www.fabrykaprezentow.neo.org.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Grupa NEO i Mikołajki

Stowarzyszenie "NEO"

Sztuką zajmują się ci, którzy tego chcą -  z tego prostego założenia od wielu lat działa Stowarzyszenie NEO”, łącząc pasjonatów i twórców wielu dziedzin sztuki i kultury oraz tzw. edukacji przez sztukę. Sami tworzymy sztukę… i uczymy innych …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 92,
90 - 103 Łódź


Kontakt:

509 555 129
grupaneo@gmail.com
http://www.neo.org.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat