Gordonki – warsztaty umuzykalniające dla dzieci 0,5-2 lata

Biblioteka Gdańska w Łodzi mapa

sobota 18.12.2021

Gordonki - warsztaty umuzykalniające dla dzieci 0,5-2 lata

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 0,5-2 lata na bezpłatne zajęcia umuzykalniające oparte na teorii wychowania muzycznego E.E. Gordona.

Obowiązują zapisy:

  • telefonicznie 574 407 032
  • mailowo filia_32@biblioteka.lodz.pl
  • przez messengera biblioteki @BibliotekGdanskaLodz
  • bezpośrednio w bibliotece

Na czym polegają zajęcia gordonowskie?

Zajęcia gordonowskie, tzw. Gordonki to jeden z najskuteczniejszych sposobów odkrywania i rozwijania zdolności muzycznych dzieci przy jednoczesnym wspieraniu ich wszechstronnego rozwoju oraz umiejętności społecznych. Uczymy dzieci ROZUMIEĆ (audiować) a nie tylko odtwarzać muzykę, przyspieszamy tym samym rozwój mowy oraz możliwości szybszego przyswajania wiedzy z innych dziedzin.

Zajęcia oparte są na teorii wychowania muzycznego prof. Edwina Eliasa Gordona i prowadzone w formie muzycznej zabawy z użyciem pobudzających wyobraźnię rekwizytów oraz prostych instrumentów muzycznych.
Nie odtwarzamy utworów z nagrań, nie uczymy dzieci gotowych piosenek, ale podczas zajęć śpiewamy w rozmaitych skalach, stylach, tempach i metrach, improwizujemy wokalnie, rytmicznie i ruchowo rozwijając muzykalność i kreatywność u dzieci.

Czas trwania: do 40 min. (30 min. umuzykalniania + 10 min. swobodnej zabawy i eksperymentowania z instrumentami).

Prowadząca zajęcia:
Natalia Wicher – certyfikowana instruktor muzyki wg teorii uczenia muzyki E.E. Gordona, trener multisensoryki, magister filozofii oraz manager kultury. Założycielka pracowni muzycznej Tadaam (@tadaam-pracownia muzyczna), w ramach której rozpowszechnia gordonowską teorię umuzykalniania prowadząc zajęcia na salach, w żłobkach i przedszkolach. Współpracuje m.in. z Filharmonią Łódzką, Biblioteką Miejską w Łodzi oraz Fabryką Sztuki. Prywatnie mama dwójki rozśpiewanych maluchów.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie