Gdańska Parada i Piknik Seniora

📅 sobota 16.06.2018
bezpłatne
Gdańska Parada i Piknik Seniora

W sobotę, 16 czerwca o godz. 10.00 spod FORUM GDAŃSK ruszy Parada Seniorów i Seniorek. Dumny konwój przejdzie Traktem Królewskim, a całość zakończy się rodzinnym Piknikiem w parku św. Barbary!

Serdecznie zapraszam seniorki i seniorów z całymi rodzinami. Pokażcie swoją siłę i pomysłowość. Tego dnia nie może was zabraknąć – zaprasza Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Srebrny Gdańsk to potęga i wzór do naśladowania dla innych. Razem dostosujmy Gdańsk do wyzwań, przed którymi każdego dnia stają seniorzy.

PARADA I PIKNIK SENIORÓW planowana jest w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja Gdańskich Klubów Seniora oraz integracja środowiska seniorów.

Bardzo się cieszę, że przestrzeń FORUM GDAŃSK staje się miejscem spotkań gdańszczan. Z radością witamy wszystkie seniorki i seniorów. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem tak ważnej inicjatywy, która dzieje się w sercu Gdańska – mówi Magdalena Gibney, dyrektor FORUM Gdańsk.

Seniorzy we wspólnym orszaku przejdą ulicą Długą, gdzie nałożą Neptunowi melonik jako symbol Gdańskich Seniorów. Następnie Parada ruszy w kierunku ul. Stągiewnej, Długich Ogrodów aż do Parku św. Barbary, gdzie odbędzie się międzypokoleniowy Piknik Seniora.

Na Pikniku zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, będą koncerty, występy, pokazy, porady, bezpłatne badania, zajęcia warsztatowe oraz rekreacyno-sportowe, jak również atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy Seniorów z całymi rodzinami. Piknik rozpocznie się około godziny 11:30, zakończy się o godzinie 15:00. Na zakończenie Pikniku planowana jest potańcówka z Dj Wiką.

Zarówno na piknik jak i na paradę wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich gdańszczan 60+ do wzięcia udziału w Pardzie i Pikniku Seniora.

Seniorzy i seniorki chcące wziąć udział w Paradzie Seniorów zapraszamy pod Złotą Bramę o godzinie 9:45, prosimy o zgłoszenie się do specjalnego punktu informacyjnego przy Złotej Bramie.

Kluby i grupy zorganizowane i zgłoszone zbierają się na placu Forum Gdańsk ok godziny 9:30.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Miasto Gdańsk wraz z Radą Dzielnicy Gdańsk Śródmieście, a współorganizatorami: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Sztuka Życia Niepokonani oraz Klub Seniora „Motława”. Głównym sponsorem Parady jest Forum Gdańsk – nowe miejsce na odpoczynek, zakupy i rozrywkę w Gdańsku.