Gdańska Choinka

Długie Pobrzeże, Zielony Most, Długi Targ mapa

poniedziałek 05.12.2016

gdańska choinka mikołajki

Tradycyjnie wraz z Mikołajem rozświetlimy lampki na Gdańskiej Choince i wręczymy nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan, która stanie na Targu Węglowym.

5 grudnia 2016, poniedziałek, godz. 17.00

Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5. grudnia. Właśnie tego dnia zgodnie z wieloletnią tradycją Święty Mikołaj przypływa do Gdańska. Nasze miasto jest pierwszym przystankiem w jego podróży po Polsce. Na przybycie Mikołaja szykują się już zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru FETA oraz wszyscy gdańszczanie, którzy rokrocznie wypatrują go z nabrzeży Motławy. W tym roku nasz Gość odwiedzi także Dolne Miasto, które po rewitalizacji przyciąga tłumy, nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale też turystów zachwyconych urokiem tej okolicy.

Szanowni Państwo! Wypatrujcie łodzi Mikołaja na wodach Motławy i razem z nami rozświetlcie lampki na Gdańskiej Choince!

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, „Plama” Gdański Archipelag Kultury.

Partnerzy: Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska, MOSiR w Gdańsku.

Plama” Gdański Archipelag Kultury

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk

www.plama.art.pl

www.gak.gda.pl