Galancie powiedziane! Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

niedziela 24.09.2023

5

Co w łódzkiej trawie piszczy. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Jak się mówi po łódzku? W jaki sposób nazwać mieszkańca Łodzi i czy takie określenie mogło funkcjonować w przeszłości? W trakcie wrześniowego spotkania, otwierającego 7. edycję cyklu Akademia Małego Łodzianina, damy się porwać meandrom łódzkich regionalizmów językowych i zastanowimy się wspólnie, skąd mogą pochodzić poszczególne słówka. Przyjrzymy się historii miasta i rozszyfrujemy, kim jest lodzermensch i jak można było się nim stać. Wybierzemy się także w językową wycieczkę po świecie aby sprawdzić, jak mieszkańcy poszczególnych krajów określają samych siebie.

Językowe ćwiczenia, zadania i łamigłówki zaprowadzą uczestników do części warsztatowej zajęć, w czasie której powstaną prawdziwie galante dzieła, inspirowane tematem spotkania.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Szósta edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.

Warsztaty realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub 42 307 13 82/ 692 926 319
do 22 września (piątek) do godziny 16:00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Miasta Łodzi logo

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum upowszechnia wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą, informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. Uczenie przez przyjemność oraz przebywanie w nieco archaicznym, „starożytnym” otoczeniu, pełnym tajemnic, wzbudza w młodych ludziach …

Więcej

Adres:

ul. Ogrodowa 15
91-065 Łódź


Kontakt:

42 254 90 00
muzeum@muzeum-lodz.pl
http://www.muzeum-lodz.pl
facebook