Fundacja Sentio zaprasza na twórcze warsztaty podczas 1. weekendu 9. MFF Kino Dzieci

kino Muranów, Kinoteka mapa

sobota 24.09.2022 do niedziela 25.09.2022

Fundacja Sentio zaprasza na twórcze warsztaty podczas 1. weekendu 9. MFF Kino Dzieci

Twórcze warsztaty dla małych artystek i artystów, czyli Fundacja Sentio podczas pierwszego weekendu 9. MFF Kino Dzieci

Właśnie ruszyła 9. edycja Kina Dzieci, największego filmowego święta dla młodych widzek i widzów. Oprócz 159 wspaniałych filmów aktorskich, dokumentalnych i animowanych na festiwalowych gości w Warszawie czekają spotkania z reżyserami, aktorami, muzykami i edukatorami. Dzięki tegorocznemu mecenasowi imprezy, działającej na rzecz edukacji dzieci i młodzieży Fundacji Sentio, uczestnicy będą także mogli wziąć udział w dwóch warsztatach artystycznych. Zapraszamy na te pełne twórczej energii wydarzenia!

 

Stwórz swój komiks – sobota, 24 września, g. 17:15, kino Muranów

Zajęcia dla wszystkich miłośników obrazkowych historii, dzięki którym poznacie tajniki przelewania swoich pomysłów na komiksowe kadry i dymki. Zajęcia z autorem książek, scenarzystą i rysownikiem komiksów – Danielem Chmielewskim. Warsztat szczególnie polecamy tym z Was, którzy z długiej listy sobotnich pokazów wybiorą seans „Gdzie jest Anne Frank” w Kinie Muranów. Ta piękna i mądra animacja jest ekranizacją komiksu. Start pokazu o godzinie 15:00.

Link do wydarzenia: Stwórz swój komiks.

Kolaże dla przyszłości – niedziela, 25 września, g. 15:30, Kinoteka

W niedzielę zapraszamy na warsztat z tworzenia kolaży, który poprowadzi Aleksandra Degórska, dzieląc się swoją pasją, dzięki której uczestnicy i uczestniczki odkryją w sobie pokłady kreatywności i abstrakcyjnego myślenia. Warsztat „Kolaże dla przyszłości” polecamy po seansie zestawu dokumentów „Dziewczyny dla przyszłości” o godzinie 14:15 w Kinotece.

Link do wydarzenia: Kolaże dla przyszłości

Na oba warsztaty obowiązują zapisy oraz bilet wstępu w cenie 10 zł. Liczba miejsc ograniczona, dlatego nie zwlekajcie i zarezerwujcie miejsce już dziś!

Link do formularzy zgłoszeniowych: https://kinodzieci.pl/warsztaty-z-artystami/

Zapytaj filozofkę

Warsztaty z artystami to nie jedyna atrakcja od Sentio podczas tegorocznego Kina Dzieci. Od soboty będzie można także wziąć udział w zabawie „Zapytaj filozofkę” i puścić wodze fantazji zadając najtrudniejsze pytania, które nurtują młodych.

Na Wasze pytania czekają dwie skrzyneczki w Kinotece i Kinie Muranów. Do 23 października, czyli ostatniego dnia trwania festiwalu online, istnieje też możliwość przesyłania pytań na adres mailowy: zapytajfilozofke@fudnacjasentio.pl.

Wszystkie pytania dozwolone, a odpowiedzi poszuka poszuka dr Katarzyna Kasia – filozofka, wykładowczyni akademicka i publicystka znana starszej widowni z programu „Szkło kontaktowe”. Filmiki z odpowiedziami na wybrane pytania znajdziecie na kanale YouTube Fundacji Sentio oraz w mediach społecznościowych już w listopadzie.

Wspaniałych wrażeń podczas 9. MFF Kino Dzieci życzy sponsor wydarzenia, Fundacja Sentio

Celem działającej na rzecz edukacji Fundacji Sentio jest promowanie kultury i sztuki wśród dzieci i młodzieży, co realizujemy tworząc dla Was wartościowe materiały video dostępne bezpłatnie online. Na naszym YouTube odnajdziecie przepełnione wiedzą mini-wykłady poświęcone literaturze z niezastąpionym Człowiekiem Absurdalnym, kinu Krzysztofa Kieślowskiego z Michałem Oleszczykiem, fotografii z Tomkiem Drzewińskim oraz malarstwu i rzeźbie z historyczkami sztuki Mają Michalak z Poza Ramami i Ritą Twardziak, które w lekki i przystępny sposób przybliżają kulisy powstania jednych z najsłynniejszych dzieł sztuki, a także całą praktyczne warsztatów z polskimi artystami i artystkami z obszaru malarstwa, rysunku, grafiki, ceramiki oraz komiksu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:filmkomikswarsztaty